Reklama

Reklama

Moda i płeć

W jaki sposób to, jak się ubieramy, jakie dodatki nosimy, wpływa na naszą płeć? Co to są modne stroje i jak powstają? Na te i inne tematy w interaktywnym programie E-MISJA w tv.interia.pl rozmawialiśmy z projektantką mody, Sarą Damm.

Chcesz być sexy? Ubieraj się modnie! Czy jest to odpowiednia rada dla każdego człowieka, który poprzez to, co nosi, chciałby innym imponować? W jakim stopniu w kreacjach projektantów mody zawarty jest pierwiastek erotyczny?

Okazuje się, że moda nie bierze się znikąd. Mody nie wymyślają projektanci. Istnieją specjalne organizacje, które badają rynek, nastawienie społeczne, oczekiwania ludzi. I na tej podstawie ustalają trendy na dany sezon, które poszczególni projektanci wzbogacają swoimi wizjami już przy poszczególnych projektach.

Kto w największym stopniu interesuje się w Polsce modą i dlaczego? Co to znaczy, że ktoś modnie się ubiera?

Istnieją pewne typy zakodowane w świadomości odbiorców, które wykorzystują projektanci, kreatorzy, specjaliści od reklamy. Kobieta w zwiewnej i prześwitującej tkaninie zawsze będzie zmysłowa, a mężczyzna z dwudniowym zarostem i sportową sylwetką zawsze atrakcyjny. Specjaliści często sięgają po skojarzenie erotyczne, bo te na człowieka najsilniej oddziałują.

Czy jest tak, że kreacje stworzone przez projektantów mody są tak naprawdę dostępne tylko dla ludzi bardzo bogatych? Okazuje się, że niekoniecznie. Moda tkwi w szczegółach, wiele możemy zdziałać dodatkiem, akcesoriami, gadżetem. Nie zawsze musi to być droga, kompletnie odnowiona garderoba.

Takich pytań, dotyczących świata mody, nie zdajemy sobie na co dzień, ale na takie pytania muszą znać odpowiedź kreatorzy. Kto decyduje o tym, że jedna kreacja przyjmie się na rynku, a inna nie?

Reklama

Posłuchaj i zobacz, co na ten temat mówiła Sara Damm, projektantka, choreografka i aktorka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: projektanci | płeć | moda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje