Reklama

Reklama

Mój przyjaciel - gej

Wysłucha, doradzi, potowarzyszy podczas zakupów bez wywracania oczami ze znudzenia i bez ogródek powie, co o tobie myśli. Głównie dlatego mówi się, że najlepszym przyjacielem kobiety jest... gej.

Przystojny, zadbany. Takiego mężczyznę zobaczyła na imprezie. Od razu wpadł jej w oko. Podeszła i rozpoczęła rozmowę. Tak jak się spodziewała, był szarmancki, miły, miał poczucie humoru. Można powiedzieć, inny niż większość mężczyzn. Nie patrzył na jej ciało. Po jakimś czasie zrozumiała dlaczego. Dotarło do niej, że on woli... mężczyzn. Jednak do tej pory Ola i Jakub się przyjaźnią.

Reklama

Impreza, wyjście do teatru, zakupy - w takich momentach pojawia się jeden z najpopularniejszych kobiecych problemów: w co się ubrać i co kupić. Zazwyczaj pomocy szukają u swojego partnera. Niestety, często słyszą od niego: "W tej bluzce ładnie wyglądasz, w tej drugiej też", "włóż cokolwiek, we wszystkim ci ładnie". Dla niego taka odpowiedź jest jak najbardziej logiczna. Większość mężczyzn nie zna się na modzie. W ich oczach partnerka prawie zawsze wygląda pięknie. Ciężko im powiedzieć, czy pasuje do niej sukienka w kolorze beżowym czy może w odcieniu bladego różu.

Problem w tym, że przedstawicielki płci pięknej oczekują konkretnych odpowiedzi. Dlatego bardzo często zwracają się z prośbą o opinię do kolegów o innej orientacji. Oni obiektywnie potrafią ocenić wygląd zewnętrzny i ubiór kobiety.

- Lubię robić z nimi zakupy, bo oceniają z męskiej perspektywy. Mogę liczyć na ich szczere porady w takich sprawach - argumentuje Justyna. Zazwyczaj chętnie pójdą na długie zakupy i nie będą przy tej okazji marudzić.

Traktują jak damy

Poza tym kilka godzin przed spotkaniem nie musisz zastanawiać się, w co się ubrać, jaki makijaż będzie odpowiedni. Przyjaciel gej nie zwraca uwagi na urodę kobiet w taki sposób, jak mężczyźni heteroseksualni. Skupia się na rozmowie i spędzaniu z nią czasu. Nie przyjaźni się ze względu na wygląd. Nie oznacza to jednak, że nie docenia kobiecego piękna. Homoseksualiści komplementują swoje przyjaciółki i traktują je jak prawdziwe damy.

Kolejną zaletą takiej przyjaźni jest fakt, że przyjaciel gej może udawać partnera. Często kobieta wstydzi się przed rodziną przyznać, że jest singielką. Wtedy on pójdzie z nią na wesele, obiad czy inne uroczystości rodzinne. Dzięki temu nie będzie musiała się tłumaczyć przed bliskimi dlaczego znowu przyszła sama.

Impreza to kolejny przykład kłopotliwej sytuacji.

- Czasami pójdę bez mojego partnera do klubu. Podchodzą do mnie niektórzy mężczyźni. Niejednokrotnie ich zachowanie jest nachalne i niestosowne. Zdarza się także, że nie reagują na grzeczne słowo "nie". Właściwie to imprezowy koszmar wielu kobiet. W takich sytuacjach przyjaciel mówi, że jest moim partnerem. W konsekwencji ratuje mnie przed niechcianym adoratorem - opowiada Patrycja.

Zakochać się w geju

Jednym z powodów zakończenia przyjaźni pomiędzy heteroseksualnym mężczyzną i kobietą jest zbyt duże zaangażowanie emocjonalne jednej z osób. W przypadku przyjaźni przedstawicielki płci pięknej z gejem od początku znajomości sytuacja jest klarowna. On nie zakocha się w kobiecie.

- Według mnie rzadko zdarza się prawdziwa przyjaźń między mężczyzną i kobietą. Właściwie ja już przestaję w nią wierzyć. Uważam, że po pewnym czasie oczekiwania jednej z osób będą wiązały się z bliższą znajomością, czyli chęcią stworzenia związku - dodaje Patrycja.

By nie dopuścić do takiej sytuacji nie powinno się rozmawiać z kolegą na niektóre tematy, bo można zranić jego uczucia.

- Kiedy mówiłam mojemu przyjacielowi o mężczyznach, którzy mi się podobają, on był zazdrosny. W końcu zrozumiałam, że nie mogę mu się zwierzać z moich prywatnych spraw. Nie chciałam i nie potrafiłam ranić jego uczuć. Teoretycznie przyjaciel to osoba, której mogę wszystko powiedzieć. Niestety w takiej sytuacji nieuniknione jest przemilczenie pewnych kwestii. Zaś w obecności przyjaciela geja mogę wypowiadać się na każdy temat - uważa Ania z Krakowa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje