Reklama

Reklama

Mój przyjaciel - gej

Wysłucha, doradzi, potowarzyszy podczas zakupów bez wywracania oczami ze znudzenia i bez ogródek powie, co o tobie myśli. Głównie dlatego mówi się, że najlepszym przyjacielem kobiety jest... gej.

Wysłucha, doradzi, potowarzyszy podczas zakupów bez wywracania oczami ze znudzenia i bez ogródek powie, co o tobie myśli. Głównie dlatego mówi się, że najlepszym przyjacielem kobiety jest... gej.

Przystojny, zadbany. Takiego mężczyznę zobaczyła na imprezie. Od razu wpadł jej w oko. Podeszła i rozpoczęła rozmowę. Tak jak się spodziewała, był szarmancki, miły, miał poczucie humoru. Można powiedzieć, inny niż większość mężczyzn. Nie patrzył na jej ciało. Po jakimś czasie zrozumiała dlaczego. Dotarło do niej, że on woli... mężczyzn. Jednak do tej pory Ola i Jakub się przyjaźnią.

Impreza, wyjście do teatru, zakupy - w takich momentach pojawia się jeden z najpopularniejszych kobiecych problemów: w co się ubrać i co kupić. Zazwyczaj pomocy szukają u swojego partnera. Niestety, często słyszą od niego: "W tej bluzce ładnie wyglądasz, w tej drugiej też", "włóż cokolwiek, we wszystkim ci ładnie". Dla niego taka odpowiedź jest jak najbardziej logiczna. Większość mężczyzn nie zna się na modzie. W ich oczach partnerka prawie zawsze wygląda pięknie. Ciężko im powiedzieć, czy pasuje do niej sukienka w kolorze beżowym czy może w odcieniu bladego różu.

Reklama

Problem w tym, że przedstawicielki płci pięknej oczekują konkretnych odpowiedzi. Dlatego bardzo często zwracają się z prośbą o opinię do kolegów o innej orientacji. Oni obiektywnie potrafią ocenić wygląd zewnętrzny i ubiór kobiety.

- Lubię robić z nimi zakupy, bo oceniają z męskiej perspektywy. Mogę liczyć na ich szczere porady w takich sprawach - argumentuje Justyna. Zazwyczaj chętnie pójdą na długie zakupy i nie będą przy tej okazji marudzić.

Traktują jak damy

Poza tym kilka godzin przed spotkaniem nie musisz zastanawiać się, w co się ubrać, jaki makijaż będzie odpowiedni. Przyjaciel gej nie zwraca uwagi na urodę kobiet w taki sposób, jak mężczyźni heteroseksualni. Skupia się na rozmowie i spędzaniu z nią czasu. Nie przyjaźni się ze względu na wygląd. Nie oznacza to jednak, że nie docenia kobiecego piękna. Homoseksualiści komplementują swoje przyjaciółki i traktują je jak prawdziwe damy.

Kolejną zaletą takiej przyjaźni jest fakt, że przyjaciel gej może udawać partnera. Często kobieta wstydzi się przed rodziną przyznać, że jest singielką. Wtedy on pójdzie z nią na wesele, obiad czy inne uroczystości rodzinne. Dzięki temu nie będzie musiała się tłumaczyć przed bliskimi dlaczego znowu przyszła sama.

Impreza to kolejny przykład kłopotliwej sytuacji.

- Czasami pójdę bez mojego partnera do klubu. Podchodzą do mnie niektórzy mężczyźni. Niejednokrotnie ich zachowanie jest nachalne i niestosowne. Zdarza się także, że nie reagują na grzeczne słowo "nie". Właściwie to imprezowy koszmar wielu kobiet. W takich sytuacjach przyjaciel mówi, że jest moim partnerem. W konsekwencji ratuje mnie przed niechcianym adoratorem - opowiada Patrycja.

Zakochać się w geju

Jednym z powodów zakończenia przyjaźni pomiędzy heteroseksualnym mężczyzną i kobietą jest zbyt duże zaangażowanie emocjonalne jednej z osób. W przypadku przyjaźni przedstawicielki płci pięknej z gejem od początku znajomości sytuacja jest klarowna. On nie zakocha się w kobiecie.

- Według mnie rzadko zdarza się prawdziwa przyjaźń między mężczyzną i kobietą. Właściwie ja już przestaję w nią wierzyć. Uważam, że po pewnym czasie oczekiwania jednej z osób będą wiązały się z bliższą znajomością, czyli chęcią stworzenia związku - dodaje Patrycja.

By nie dopuścić do takiej sytuacji nie powinno się rozmawiać z kolegą na niektóre tematy, bo można zranić jego uczucia.

- Kiedy mówiłam mojemu przyjacielowi o mężczyznach, którzy mi się podobają, on był zazdrosny. W końcu zrozumiałam, że nie mogę mu się zwierzać z moich prywatnych spraw. Nie chciałam i nie potrafiłam ranić jego uczuć. Teoretycznie przyjaciel to osoba, której mogę wszystko powiedzieć. Niestety w takiej sytuacji nieuniknione jest przemilczenie pewnych kwestii. Zaś w obecności przyjaciela geja mogę wypowiadać się na każdy temat - uważa Ania z Krakowa.

Bez zazdrości

Kolejną zaletą jest fakt, że twój ukochany nie będzie zazdrosny o przyjaciela geja.

- Mój partner niechętnie pozwalał mi na spotkania z kolegami. Traktował ich jak potencjalnych rywali. Wszystko się zmieniło, odkąd zaczęłam przyjaźnić się z gejem. Teraz mogę spędzać czas z przyjacielem bez narażania się na uczucie zazdrości ze strony ukochanego - mówi Patrycja.

Poza tym masz szansę zaprzyjaźnić się z partnerem twojego homoseksualnego kolegi. On wie, że jego ukochany nie będzie w związku z kobietą. Tym samym nie będzie o ciebie zazdrosny.

- Przedstawił mnie swojemu chłopakowi. Nie było problemu związanego z uczuciem zazdrości. Ukochany mojego przyjaciela pozwalał mu na spotkania ze mną. Zazwyczaj panowie o innej orientacji seksualnej nie są zazdrośni o przedstawicielki płci pięknej - zwierza się 22-letnia studentka.

Są bardziej wrażliwi

Poza tym gej świetnie zrozumie kobietę.

- Doceniamy taką przyjaźń. Geje obdarzeni są większą wrażliwością niż heteroseksualni mężczyźni. Potrafią pocieszyć, doradzić i tego samego oczekują od nas - mówi Justyna.

- Na samym początku znajomości cieszył mnie fakt, że mogę z nim dyskutować o modzie i wielu innych kobiecych sprawach. Jednak z czasem zaczęliśmy poruszać tematy dotyczące prywatnego życia. To wspaniałe, że mogę z nim rozmawiać o wszystkim. Oprócz tego wspiera decyzje, które podejmuję - mówi Patrycja.

Od Tomka słyszymy jeszcze kilka zalet dotyczących relacji kobiety z homoseksualnym mężczyzną.

- Sam nie wiem, jakie plusy może mieć przyjaźń z gejem. W tej sprawie powinny wypowiedzieć się kobiety. Chociaż ja chętnie pomogę przyjaciółce lepiej zrozumieć panów. Sam jestem mężczyzną, więc potrafię interpretować zachowania i wypowiedzi osób tej samej płci. Myślę, że to jest zaleta takiej przyjaźni - mówi Tomasz. - Jak wiadomo, nie zakładamy rodzin. Jeśli więc nie spędzamy czasu w pracy, na studiach czy innych zajęciach, to wolne chwile możemy poświęcić na spotkania z przyjaciółkami - dodaje.

Są i negatywy

Czy w obliczu tylu pozytywów można znaleźć jakieś wady takiej przyjaźni?

Większość mężczyzn nie ujawnia swojej odmiennej orientacji seksualnej. Głównie z powodu widocznego w Polsce braku tolerancji dla homoseksualistów. Niektórym ciężko jest się przyznać do uczucia skierowanego w stronę innego mężczyzny. Boją się społecznego ostracyzmu. Dlatego w niektórych sytuacjach ludzie mogą uważać przyjaciela geja za twojego partnera.

- Z początku przejmowałam się opinią innych ludzi zwłaszcza znajomych. Miałam jednak świadomość, że mój partner zna moich przyjaciół i darzy mnie zaufaniem. Po pewnym czasie przestałam zwracać uwagę na tego typu komentarze - mówi Patrycja.

Czasami przyjaciele geje wyglądają lepiej niż kobieta. Uczucie zazdrości może towarzyszyć przedstawicielkom płci pięknej. Bo jak tu nie mieć kompleksów przy bardzo przystojnym mężczyźnie, za którym oglądają się wszystkie kobiety? Jednak z drugiej strony taki przyjaciel z pewnością będzie powtarzał, że jesteś najpiękniejsza i traktował jak księżniczkę.

Dla niektórych kobiet wadą jest fakt, że już na początku znajomości zamyka się szansa na związek.

- Byłam w klubie, gdzie większość osób stanowili przystojni homoseksualni panowie. Niestety, mężczyzna o innej orientacji seksualnej nie stworzy związku z kobietą - opowiada Asia, 21-letnia studentka.

Istnieje także ryzyko, że się w nim zakochasz. Taki mężczyzna świetnie rozumie kobietę, można z nim o wszystkim porozmawiać. Trzeba uważać na tego typu uczucie. Niekoniecznie zniszczy ono przyjaźń, jednak możesz poczuć się zraniona.

Anna Kamińska

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy