Reklama

Reklama

Oni rządzą polską modą

Są młodzi, zdolni i rozpoznawalni. To ich kreacje najchętniej noszą gwiazdy. Z powodzeniem prezentują swoje kolekcje także na międzynarodowych wybiegach. Polscy projektanci wychodzą z cienia.

Ich nazwiska znane są nie tylko wielbicielom mody i choć daleko im jeszcze do pozycji Karla Lagerfelda czy Coco Chanel, ich kolekcje są oryginalne, świeże i nadające się do noszenia przez zwykłe śmiertelniczki.
Barwny ptak polskiej mody
Ewa Minge to najbarwniejsza postać polskiej branży modowej. Jej fryzury i domniemane operacje plastyczne stały się tematem plotkarskich magazynów. W jednym z wywiadów projektantka wyznała także, że pochodzi z kosmosu. Nie pije kawy, herbaty i alkoholu. Uzależniona jest od czekolady.

Reklama

Urodzona w 1967 roku w Szczecinku kreatorka z wykształcenia jest kulturoznawcą i historykiem sztuki. Swoją przygodę z projektowaniem zaczęła w 1994 roku.
Prezentowała kolekcje, m.in.na wybiegach w Paryża, Mediolanu, Moskwy, Barcelony czy Rzymu. Podczas Paryskiego Tygodnia Mody w 2009 roku zaprezentowała kolekcję Haute couture. Jest współtwórczynią wizerunku Jolanty Kwaśniewskiej.
Jej kreacje określane są jako śmiałe, odważne ale i bardzo kobiece.

ZOBACZ GALERIĘ Z POKAZU EWY MINGE

Romantyk z Lublina
Maciej Zień urodził się w 1979 roku w Lublinie. Jest krawieckim samoukiem. Zadebiutował jako 17-latek kolekcją " Druga strona księżyca". Jest także finalistą konkursów dla projektantów mody Złota Nitka i Złoty Wieszak. Jako jedyny polski projektant pokazał swoje kolekcje na paryskich pokazach pret-a-porter. Specjalne pokazy jego kolekcji odbyły się w Niemczech i Katarze. W 2004 roku otrzymał prestiżową nagrodę Belvedere International Achievement Award w kategorii Projektant mody.
Projektowane przez niego kreacje chętnie noszą Grażyna Torbicka, Aneta Kręglicka czy Justyna Steczkowska, która sukienkę od mistrza włożyła w dniu ślubu.
W 2009 roku zaprojektował kostiumy do baletu "Tristan", którego premiera odbyła się w Operze Narodowej.

Jego kolekcje są bardzo kobiece i zmysłowe. To nowoczesne połączenie romantyzmu i elegancji, podkreślające kobiecość.
POKAZ KOLEKCJI MACIEJA ZIENIA


Urodzona 13. w piątek

Gosia Baczyńska jest ulubienicą polskich gwiazd. Jej sukienki noszą, m.in. Małgorzata Kożuchowska i Magdalena Cielecka.

W wywiadzie dla "Vivy" projektantka przyznała, że: " Moda nie na tym polega, żeby przebierać, ale by wyeksponować to, co w człowieku najpiękniejsze." Jej projekty to wariacje na temat współczesnej elegancji.

Pierwsza sukienkę uszyła w podstawówce. Do czołówki polskich kreatorów trafiła po studiach na wrocławskiej ASP. W 2004 i 2005 roku magazyn "Elle" uznał ją za projektanta roku.

GOSIA BACZYŃSKA DLA RESERVED

Kobieta INTERIA.PL on Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje