Reklama

Ujędrnianie i powiększanie piersi

Większość kobiet marzy o jędrnych i pełnych piersiach, jednak niewiele z nich może się tym atutem pochwalić. W takim wypadku pomocą mogą służyć najrozmaitsze kremy i balsamy, odpowiednio dobrane ćwiczenia, masaże, a nawet suplementy diety.

Ale nic nie dorównuje zabiegom medycyny estetycznej, gdyż najskuteczniejsze ujędrnianie i powiększanie piersi odbywa się w klinikach i to z coraz rzadszym zastosowaniem skalpela.

Za jędrność skóry, a co za tym idzie - ładny kształt naszego biustu, odpowiada przede wszystkim kolagen, bo to właśnie włókna tego białka, tworzą w głównej mierze strukturę skóry. Niestety wraz z wiekiem ilość kolagenu w skórze spada. Skóra traci jędrność. Nie pomagają jej również nagłe wahania wagi czy promienie słoneczne.

Ujędrnianie i powiększanie piersi - Macrolane

Macrolane to idealna alternatywa dla tych kobiet, które chcą powiększyć i ujędrnić piersi, ale obawiają się operacji chirurgicznej. Macrolane to żel stworzony na bazie stabilizowanego, a zatem długo utrzymującego właściwości modelujące, kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ciele człowieka i odpowiada m.in. za wiązanie wody w naskórku. Niestety ubywa go wraz z wiekiem i skóra traci swą sprężystość. Stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, produkowany w oparciu o opatentowaną technologię NASHA (Stabilized Non-Animal Hyaluronic Acid), również jest wchłaniany do organizmu, dlatego powiększenie piersi żelem Macrolane nie jest trwałe. Jednak, jak wyjaśnia dr Wojciech Rybak z wrocławskiej kliniki Ars Estetica nie oznacza to, iż piersi całkowicie powracają do stanu sprzed zabiegu. - Wspaniałą właściwością kwasu hialuronowego jest to, że stymuluje on produkcję kolagenu. Zatem wchłanianie przez organizm kwasu hialuronowego, nie przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie objętości piersi. Niemniej jednak, jeżeli pragniemy utrzymać efekt pełnych piersi, musimy po ok. 12 miesiącach ponownie wstrzyknąć preparat, jednak zwykle w mniejszej dawce - tłumaczy specjalista.

Reklama

Zabieg ujędrniania i powiększania piersi żelem Macrolane jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i polega na nacięciu ok. 2-3 milimetrowego odcinka skóry, tak by móc wstrzyknąć preparat kaniulą pod gruczoł piersiowy. Zabieg trwa ok. 45 minut i właściwie zaraz po nim można wrócić do codziennej aktywności.

Powiększanie piersi - implanty

Do powiększania piersi stosuje się w Polsce dwa rodzaje protez - silikonowe i wypełnione roztworem soli fizjologicznej. Rozmiar i kształt wkładek dobiera się dla każdej kobiety indywidualnie w zależności od jej budowy anatomicznej i oczekiwanych rezultatów. Protezy wypełniane solą fizjologiczną są umieszczane w piersi jako małe woreczki, do których dopiero potem wstrzykuje się roztwór. Ich wadą jest to, mogą być bardziej wyczuwalne niż implanty silikonowe jak również może dochodzić do ich nieszczelności i wycieku soli fizjologicznej. Z kolei protezy silikonowe wkładane są jako gotowe, już wypełnione żelem. W tym przypadku konieczne są większe nacięcia piersi. Występują też protezy hybrydowe, składające się z komory zewnętrznej wypełnionej silikonem oraz wewnętrznej, wypełnianej solą fizjologiczną. Stosuje się je najczęściej u pacjentek z asymetrią gruczołów piersiowych lub do operacji rekonstrukcji piersi po zabiegach onkologicznych. - Protezy umieszczane są w kieszeni wytworzonej w tkance piersiowej za pomocą nacięć, które mogą być różnie umiejscowione. Wkładki każdego rodzaju można umieścić z trzech rodzajów nacięć - wzdłuż fałdu pod piersią, na granicy otoczki brodawki lub pod pachą. Istnieje też metoda, pozwalająca na umieszczenie implantów poprzez nacięcie umiejscowione w pępku, jednak w takim wypadku konieczne jest zastosowanie implantów wypełnionych solą fizjologiczną. - wyjaśnia dr Wojciech Rybak z kliniki Ars Estetica we Wrocławiu.

Operację powiększenia piersi implantami wykonuje się w znieczuleniu ogólnym i trwa ona zwykle od godziny do półtorej. Konieczna jest również hospitalizacja, która może wynosić od jednej doby do trzech.

Powiększanie piersi implantami powoduje również ich ujędrnianie, ponieważ skóra napina się pod wpływem umieszczonej wkładki. Jednak jeśli nasz biust przed operacją jest dosyć zwiotczały, oprócz zakładania protez konieczne jest dodatkowe podniesienie piersi poprzez usunięcie nadmiaru skóry, a często plastykę i uniesienie tkanki gruczołu piersiowego.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy