Reklama

Reklama

Urlop bez rodziny, a z koleżankami

Wakacje - o tych dniach marzymy przez większą część roku. Trudno się dziwić, że chcemy ten wyjątkowy czas przeżyć w najlepszy dla nas sposób. Dlatego w przypadku wakacyjnego odpoczynku równie ważnym jak wybór miejsca na urlop, jest decyzja, z kim go spędzimy.

Przez lata funkcjonowały dwa modele wakacyjnego urlopu. W pierwszym rodzice decydowali się na wyjazd, a w tym samym czasie swoje dzieci wysyłali na kolonię lub obóz. W drugim - cała rodzina udawała się na wspólny wypoczynek. Na wymarzony urlop można jechać samemu. Miejsca, w których byłoby to niewskazane ze względów bezpieczeństwa czy uwarunkowań kulturowych, teoretycznie można po prostu omijać. Taka samotna podróż może być okazją do przemyśleń i wejrzeniem w głąb siebie. Mimo tego, wiele osób źle czuje się spędzając urlop w pojedynkę. O wiele milej jest wyjechać z kimś bliskim naszemu sercu. Z kimś, kto świetnie nas rozumie, ma podobne zainteresowania, z kim mamy zawsze wiele tematów do rozmowy, kto ma taki sam gust jak my. Po prostu- z naszą przyjaciółką!

Reklama

Właśnie dlatego  współcześni Polacy, także ci żyjący w stałych związkach, coraz częściej decydują się na wyjazd bez partnera czy partnerki, ale za to w towarzystwie przyjaciół. Dawniej takie rozwiązanie było nie do pomyślenia. Pary urlop musiały spędzać razem, co było przyczyną kłótni i dąsów, bo on nie rozumiał, że ona woli opalać się na plaży niż łowić ryby, a ona nie mogła znieść tego, że on nie da się namówić na zwiedzanie zabytków.

Wspólne aktywności

Zwłaszcza kobiety lubią wyjeżdżać, choćby na kilka dni, razem ze swoimi przyjaciółkami. Zwykle to właśnie z najbliższymi koleżankami mają więcej wspólnych pasji. Na babskich wyjazdach nigdy nie brakuje także tematów do rozmów. Poruszyć można zwłaszcza te, które nie interesują ich mężów czy narzeczonych. Panie także lubią spędzać czas w podobny sposób. Dla kobiety o wiele bardziej naturalnym jest, że w czasie pobytu w Mediolanie, między zwiedzaniem monumentalnej Katedry Narodzin św. Marii, będzie chciała zrobić sobie kilka ładnych zdjęć na portal społecznościowy na Piazza Duomo czy zobaczyć, jakie nowości w swoich butikach mają Versace czy Dolce and Gabana. Niewielu mężczyzn z radością zgodzi się na taką formę zwiedzania. Przyjaciółki zrozumieją, że robienie zakupów to także forma spędzania wolnego czasu a nie przykry obowiązek.

Wzmacnianie relacji

W nawale codziennych zajęć i rodzinnych powinności trudno znaleźć czas na regularne spotkania z bliską koleżanką. Wakacje to dobry czas, by te zaległości nadrobić. Spędzając z sobą kilka dni, będziecie mogły nagadać się do woli! Przy okazji "sprawdzicie" swoją przyjaźń w niecodziennych okolicznościach. Nic tak nie umacnia międzyludzkiej więzi, jak wspólnie przeżyte przygody!

Koszty współdzielone

Coraz częściej, z powodu oszczędności, decydujemy się na zakup biletu samolotowego w tanich liniach z możliwością zabrania tylko bagażu podręcznego. Niełatwo w walizce 50x30x40 cm zmieścić wszystkie niezbędne kobiecie akcesoria. Kiedy jednak podróżujesz z przyjaciółkami, można wcześniej przygotować listę wspólnego bagażu. Jedna bierze suszarkę i specjalistyczne wkładki (np. TENA Lady) jeżeli macie problemy z nietrzymaniem moczu, druga kolorowe kosmetyki do makijażu i waciki kosmetyczne, a w plecaku trzeciej znaleźć może się prostownica i lekarstwa. O wiele tańsze są także pokoje wieloosobowe. Spaniu kilku par w jednym pomieszczeniu może być krępujące, ale przecież ze swoimi przyjaciółkami znacie się od lat, więc nie będziecie wstydzić się siebie, gdy spędzicie kilka nocy w tym samym dormitorium.

Artykuł powstał we współpracy z marką TENA.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje