Reklama

Reklama

Ślub i wesele

Dekoracja samochodu na ślub

Samochód do ślubu - jaką dekorację wybrać? Co jest modne w tym sezonie? Czym zaskoczyć gości weselnych? Czy dekoracja naszego samochodu ślubnego będzie jedyna i niepowtarzalna?

Takie pytania często zadają sobie przyszli Państwo Młodzi decydując się na dekorowanie pojazdu do ślubu. Dlatego postaramy się chociaż trochę pomóc w tym wyborze.

Pierwsza i podstawowa zasada - kwiaty do dekoracji powinny być żywe a nie sztuczne!

Z naszych obserwacji wynika, że coraz mniej popularne są tradycyjne dekoracje w formie wielokwiatowej wiązanki umocowanej na masce pojazdu. Bardziej na czasie są dekoracje ażurowe, które doskonale podkreślają charakter tego szczególnego dnia. Oczywiście zawsze należy zwracać uwagę na to aby dobrać kwiaty do charakteru auta zarówno ze względu na kolor, gatunek, formę jak i przede wszystkim na trwałość roślin.

Reklama

Kilka podstawowych błędów podczas wyboru dekoracji pojazdu ślubnego

Jeśli do ślubu zamierzamy jechać super nowoczesnym sportowym autem, to raczej nie na miejscu będzie tu tradycyjna dekoracja wykonana z popularnych na rynku kwiatów np. goździków, gerber. Bardziej odpowiednie będzie na pewno zastosowanie kwiatów dostojnych, szlachetnych, jak np. egzotyczne strelicje, helikonie czy orchidee. Inaczej zupełnie w przypadku np. starej Warszawy, gdzie z pewnością bardziej będzie pasował goździk, gerbera, tulipan, również w tradycyjnych kolorach. Oczywiście ponadczasowym kwiatem w dekoracji pojazdów jest róża, która jednak bardziej pasuje do kompozycji w stylu dekoracyjnym barokowym np. do dekoracji bryczek, samochodów retro itp.

Należy pamiętać, że dekoracja mimo tego, że z pięknych kwiatów, to nie może przytłaczać (przykrywać) pojazdu. Powinna stanowić integralna część, nie powinna przeszkadzać i powinna być świeża! Dodatkowo, warto zastosować do dekoracji nowoczesne elementy, jak wszelkiego rodzaju ozdobne druty czy ratany. Jeśli nie jesteśmy pewni co do swoich wyborów, to najlepiej oczywiście zlecić to wszystko odpowiedniej firmie florystycznej, która z pewnością uniknie wszystkich tych błędów.

Ekspert portalu abcslubu.pl - Hubert Lamańskiabcslubu.pl
Dowiedz się więcej na temat: samochód | kwiaty | dekoracje | ślub

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy