Koniec retrogradacji Merkurego. To ważny czas w astrologii

Karolina Iwaniuk

Opracowanie Karolina Iwaniuk

Retrogradacja Merkurego w astrologicznym świecie potrafi namieszać w życiu wszystkich znaków zodiaku. Merkury, który był w pozornym ruchu wstecznym, właśnie kończy swoją chaotyczną wędrówkę. Astrolodzy alarmują, że jest to ważny moment i lepiej go nie przeoczyć!

Merkury kończy swoją retrogradację 25 kwietnia
Merkury kończy swoją retrogradację 25 kwietnia 123RF/PICSEL

Retrogradacja Merkurego. Dlaczego jest tak złowieszcza?

Od dawna uważano, że Merkury w retrogradacji wywołuje okres zmian i ogólnego chaosu, a zjawisko astrologiczne jest przez wielu uważane za mające wpływ na wszystko, od nastroju po działania.

Planeta znajdująca się najbliżej Słońca zwykle porusza się szybciej niż nasza - Merkury potrzebuje 88 dni, aby okrążyć Słońce w porównaniu do 365 dni Ziemi - więc gdy porusza się wolniej, tworzy rodzaj złudzenia optycznego, że porusza się do tyłu.

To tylko pozorny ruch wsteczny, tak naprawdę wszystko odbywa się tak, jak do tej pory. Jednak ta pozorność według astrologów wpływa na ludzi i ich zachowania.

W astrologii uważa się, że Merkury rządzi komunikacją, wiadomościami, podróżami, technologią, plotkami i informacjami. A gdy przebywa właśnie w pozornym ruchu wstecznym jego siła wpływa właśnie na te obszary niekorzystnie. Zwykle możemy spodziewać się wówczas szeregu nieszczęść, takich jak nieporozumienia w komunikacji.

Nic więc dziwnego, że przebywanie tej planety w retrogradacji nie jest zjawiskiem wyczekiwanym. Za to wyjście planety z tego układu jest witane przez astrologów z radością.

Kiedy Merkury wychodzi z retrogradacji?

Od 1 kwietnia Merkury przebywa w retrogradacji pod znakiem Barana. To był trudny okres dla wielu osób, przepełniony kłótniami, nieporozumieniami i poczuciem, że jest się niezrozumianym przez otoczenie.

Ten czas jednak dobiega końca, bo Merkury kończy swoją retrogradację 25 kwietnia 2024 roku. To moment, w którym możemy złapać oddech i odpocząć od irytacji i napięć, jakie wywołała retrogradacja od 1 kwietnia.

Jak wykorzystać czas po retrogradacji planety?
Jak wykorzystać czas po retrogradacji planety?123RF/PICSEL

Gdy 25 kwietnia Merkury skończy swój niekorzystny dla wszystkich znaków układ, warto zdaniem astrologów skupić się na nowych możliwościach, szansach i planach.

To moment idealny, by wzbudzić w sobie entuzjazm do wszystkiego, co w naszym życiu nowe. Jeżeli od dłuższego czasu czujemy się zmęczeni i bez chęci do działania, to możliwe, że 25 kwietnia poczujemy przypływ nowej, pozytywnej energii.

Jest to także momet, kiedy można spojrzeć na problemy z odległejszej, ale też jaśniejszej perspektywy i mieć możliwość wprowadzenia istotnych zmian.

Dlatego też często ludzie po okresie retrogradacji Merkurego rozstają się i zaczynają podążać nową ścieżką, czego też nie powinniśmy się obawiać.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas