14 sposobów na świeży i piękny wygląd

​Możesz zawsze zachwycać promienną cerą. Efekt nie zależy od ceny kosmetyków, lecz od podejścia do pielęgnacji. Oto triki i metody, które warto wypróbować.

Czy wiesz, że sen znakomicie wpływa na cerę?
Czy wiesz, że sen znakomicie wpływa na cerę?123RF/PICSEL

1. Ochronny parasol z filtrów

Chroniona wysokimi filtrami skóra jest bardziej odporna na przebarwienia. Nie zapominajmy więc nawet zimą o codziennym stosowaniu kremu z filtrem 15 lub wyższym. Dzięki temu można uniknąć plamek, które aktywują się pod wpływem promieniowania UV. Na tak chronionej skórze zmarszczki pojawią się nawet o 10 lat później!

2. Nowy patent na gładką cerę

Warto pamiętać o regularnym pobudzaniu odnowy komórkowej peelingiem. Według dermatologów dzięki regularnemu złuszczaniu naskórka można znacznie dłużej zachować gładką cerę. Warunkiem sukcesu jest stosowanie nowatorskich peelingów powierzchniowych z odpowiednio dobranymi do potrzeb skóry kwasami. Do wyboru są preparaty do cery dojrzałej (peeling redukujący zmarszczki, z kwasem laktobioinowym), do skóry z przebarwieniami (z kwasem glikolowym, rozjaśniającym plamki) oraz do cery tłustej i trądzikowej (z kwasem migdałowym, wygładzającym). Aby poprawić wygląd cery, w trakcie domowej kuracji stosujemy je codziennie lub co drugi dzień.

3. W mocy olejków

Nowy trend to wzbogacanie roślinnych olejków do pielęgnacji twarzy dodatkowymi substancjami. Np. olej arganowy z proretinolem zapewnia elastyczność skórze dojrzałej, zaś ten sam olej z kwasem hialuronowym lepiej nawilża suchą cerę. Warto sięgnąć po tak uszlachetnione olejki, by dopieścić skórę.

4. Znacznie więcej blasku

Rozświetlacz wspaniale wygładza optycznie twarz. Sprawia, że cera jest rozpromieniona, bo odbijające światło perłowe drobinki niwelują szary odcień skóry. Rozświetlający puder stosujemy na dwa sposoby: na co dzień wystarczy punktowo musnąć policzki, żuchwę, czoło. Natomiast wybierając się na karnawałową imprezę, warto wziąć przykład z gwiazd i rozświetlić za pomocą okrągłego pędzla całą twarz i dekolt.

5. Pamiętajmy o toniku

Nie zastąpi demakijażu, ale doskonale uzupełnia jego działanie. Po oczyszczeniu skóry np. płynem micelarnym natrzepujemy cerę watką nasączoną tonikiem. Zabieg nadaje skórze właściwy odczyn pH oraz świeżość i przygotowuje cerę do nałożenia kremu.

6. Krem kontra zmarszczki

Bruzdy na twarzy mogą być prawie niewidoczne. Preparat wypełniający zmarszczki zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz to najlepszy przyjaciel kobiecej skóry. Nałożony miejscowo tam, gdzie znajdują się nawet głębokie linie, błyskawicznie je maskuje na kilka godzin. Tak działają zawarte w nim kompleksy, m.in. z heksapeptydami.

7. Co dzień młodsza skóra

Dzięki specjalnej pielęgnacji można dłużej wyglądać atrakcyjnie. Oznaki starzenia, pojawiające się w ciągu dnia, mogą się pogłębiać, zmieniając się w tzw. starzenie długoterminowe. A wtedy nasza skóra traci młody wygląd. Ten proces możnaŻeby wspomóc odnowę skóry, najlepiej położyć się spać przed północą. Kiedy my zasypiamy, skóra zaczyna pracę na pełnych obrotach. Jej komórki regenerują się najmocniej od dwunastej w nocy do piątej rano. Naprawiają wtedy szkody, spowodowane w ciągu dnia przez wolne rodniki. Procesy odnowy można wzmocnić, stosując krem na noc, m.in. z retinolem czy ceramidami.

zatrzymać dzięki nowym specjalnym kremom z dodatkiem takich składników jak adenozyna i ramnoza.

8. Zabiegi z efektem gabinetowym

Gdy skóra wymaga odnowy. Jeśli chcemy silnie zregenerować skórę bez wizyty u kosmetyczki, warto posłużyć się profesjonalnym domowym zestawem do czteroetapowej mezoterapii. Prócz kosmetyków z nanopeptydami jest w nim mezzoroller, wałek z cienkimi igiełkami do nakłuwania skóry.

9. Sen jak najlepszy kosmetyk

Żeby wspomóc odnowę skóry, najlepiej położyć się spać przed północą. Kiedy my zasypiamy, skóra zaczyna pracę na pełnych obrotach. Jej komórki regenerują się najmocniej od dwunastej w nocy do piątej rano. Naprawiają wtedy szkody, spowodowane w ciągu dnia przez wolne rodniki. Procesy odnowy można wzmocnić, stosując krem na noc, m.in. z retinolem czy ceramidami.

10. Zmęczona twarz? Nie widać!

Oznaki znużenia można ukryć prasowanym różem, morelowym lub różowym. Najpierw muskamy pędzlem czoło i czubek brody. Potem podkreślamy policzki w miejscu, gdzie tworzą się pućki na twarzy, gdy się uśmiechamy (bo tam skóra jest gładka). Jeśli cera jest sucha, przy podkreślaniu policzków warto róż w kamieniu zastąpić różem w kremie.

11. Nawilżanie jak lifting

Cera dłużej zachowa sprężystość, jeśli dostarczymy jej właściwą dawkę wilgoci. Najlepszy efekt daje nawilżanie kremami i picie 1,5 do 2 litrów wody mineralnej dziennie (5 proc. wilgoci uzyskanej ze szklanki wody, dociera do skóry, resztę zawdzięczamy kremom). By pozbawione tkanki tłuszczowej usta nie przesuszyły się, warto pielęgnować je specjalnym balsamem.

12. Uroda z talerza

Dieta bogata w witaminy A, E i C działa jak kuracja odmładzająca. Źródłem naturalnych antyoksydantów są orzechy, owoce (cytrusy, winogrona) i warzywa (natka, pomidory). Zapobiegają starzeniu się skóry, neutralizując wolne rodniki.

13. Podkład bez tajemnic

Jak go dobrze dobrać? Odpowiedzią jest m.in. komputerowa analiza odcienia naszej skóry. Aż 35 proc. Polek twierdzi, że nie potrafi dobrać odcienia podkładu (zwykle sięgamy po zbyt ciemny, który postarza). Są dwa wyjścia: można wybrać tzw. podkład typu second skin, który przystosowuje się do skóry, i wypróbować kolor na przegubie ręki.

14. Perfekcyjny kamuflaż

Nieskazitelny wygląd skóry zapewni wielofunkcyjny korektor. Dobrze, żeby zawierał bazę, dzięki której niedoskonałości skóry i cienie pod oczami stają się niewidoczne przez cały dzień. Preparat nakładamy punktowo cienką warstwą. Kremowa konsystencja dobrze się rozprowadza i naturalnie wtapia w skórę.

Jolanta Markowska-Grodecka

Olivia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas