Reklama

Hvile, Siw Aduvill

Sięgnij po "Hvile" i przekonaj się, że ten drobny akt odwagi może stać się pierwszym krokiem do wprowadzenia w twoim życiu prawdziwych i wyczekiwanych zmian!

Pośpiech, stres, kolejne kawy pite w biegu, rzeczy i ludzie nieustannie domagający się uwagi. Jeśli tak wygląda każdy Twój dzień i marzysz o zmianie, to z pomocą przychodzi "Hvile" - norweska sztuka leniuchowania. Nie potrzebujesz do tego świeczek zapachowych ani cieplutkich kocyków. Masz pod ręką wszystko, czego ci potrzeba, by wreszcie odpocząć.

Przytłoczeni pędem dzisiejszego świata często myślimy, że odpoczynek jest luksusem. Postrzegamy go jako lenistwo, a sami czujemy się źle z naszą bezproduktywnością. Zagubieni w świecie, który wymaga od nas wiecznego pędu i nieustannego działania zapominamy, że nasze siły nie są nieskończone.  Tymczasem bez relaksu nie powstałyby rzeczy wielkie, twórcze i wybitne. "Hvile" koncentruje się na całościowej zmianie sposobu życia. Musimy na nowo przemyśleć, co dla nas jest ważne. 

Reklama

Najważniejszy jest porządek w naszej głowie i najbliższym otoczeniu. Jesteś potwornie zmęczony? Zamiast popijać kolejną kawę napojem energetyzującym, zdrzemnij się. Jesteś przytłoczony nadmiarem bodźców, które płyną do ciebie zewsząd? Wyłącz powiadomienia, odetnij się od świecących ekraników. Odnajdź spokój w głowie, rusz ciało, zanurz się w przyrodzie, powstrzymaj od nieustannej gadatliwości, oczyść przestrzeń wokół siebie i wreszcie odpocznij w zgodzie ze sobą. Jak bowiem podkreśla Autorka: "Odpoczynek staje się aktem odwagi w sytuacji, kiedy zarówno nasza kultura, jak i my sami zdajemy się nie tolerować go jako czegoś koniecznego".

Siw Aduvill pochodzi z Norwegii. Przez dwanaście lat pracowała jako akrobatka i trenerka. Jest certyfikowaną nauczycielką jogi i technik mindfulness. W swojej pracy skupia się na metodach, które wspierają człowieka, jego kondycję duchową i fizyczną, w starciu z rozpędzoną cywilizacją XXI wieku.

Wydawnictwo: Wielka Litera

Premiera: 17 czerwca 2020 r.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy