Tuż za ścianą, Louise Candlish

Zawiła, niepokojąca i pełna napięcia historia. Świetnie wyważone tempo narracji oraz złożona fabuła obfitująca w tajemnice, kłamstwa i intrygi. Louise Candlish stworzyła wciągający thriller o sąsiadach z piekła rodem, którzy zamieniają w koszmar beztroskie życie podmiejskiej społeczności. Brytyjska pisarka prowokuje w nim czytelników do postawienia sobie pytania, czy można aż tak nienawidzić swoich sąsiadów, żeby posunąć się do morderstwa. Premiera "Tuż za ścianą" już 13 stycznia.

Tuż za ścianą, Louise Candlish
Tuż za ścianą, Louise CandlishINTERIA.PL/materiały prasowe

Położona na obrzeżach Południowego Londynu ulica Lowland Way to spełnienie idyllicznego snu. Przepiękne rezydencje, życzliwi sąsiedzi, wspólne zabawy dla dzieci w każdą niedzielę. Ale Darren i Jodie, którzy wprowadzają się do jednego z domów, z nikim się nie liczą. Puszczają w nocy głośną muzykę, zaczynają uciążliwy remont i handlują na swojej posesji używanymi samochodami. Wkrótce atmosfera staje się coraz bardziej napięta, a konflikt wisi w powietrzu. Pewnego sobotniego ranka dochodzi do tragedii, która wstrząsa lokalną społecznością.

Podczas gdy policja szuka przyczyny śmiertelnego wypadku, zaczynają padać oskarżenia i okazuje się, że każdy ma coś do ukrycia. Detektywi po kolei przesłuchują mieszkańców, którzy zwierają szyki i zgodnie twierdzą, że winny jest Darren Booth. Ale jest pewien problem. Policja im nie wierzy.

Thriller Louise Candlish to "Wielkie kłamstewka" w realiach brytyjskiego przedmieścia. Spokojna dzielnica, grupa z pozoru przemiłych sąsiadów, którzy zrobią wszystko, by utrzymać panujący na osiedlu porządek, oraz śmierć jednego z mieszkańców Lowland Way. "Tuż za ścianą" przywodzi na myśl skojarzenia z książkami "Ktoś, kogo znamy" Shari Lapeny oraz "Ktoś tu kłamie" Jenny Blackhurst - ich akcja również osadzona jest w zamkniętej społeczności niewielkiego osiedla.

"Tuż za ścianą" to wciągająca i trzymająca w niepewności powieść, która ma wszystko to, czego potrzebuje dobry thriller psychologiczny: liczne grono złożonych postaci, z których każda skrywa jakąś tajemnicę, nieustanne, stopniowo budowane napięcie oraz niemożliwe do przewidzenia zakończenie. Louise Candlish w swojej prozie po raz kolejny po mistrzowsku obnaża ludzkie słabości, ujawniając, że za fasadą pozornie idealnego życia najczęściej kryją się kłamstwa i brudne sekrety.

Rekomendacje zagranicznych autorów i mediów

"Wciągająca historia o sąsiadach z piekła rodem, którzy zamieniają w koszmar beztroskie życie podmiejskiej społeczności" - Alice Feeney, autorka bestsellera "Czasami kłamię"

"Przygotujcie się na ostrą jazdę. To lektura trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Candlish prezentuje nam mroczną stronę podmiejskiej sielanki... i nas samych" - Erin Kelly, autorka "Kłamał. Kłamała"

"Tuż za ścianą ukazuje w subtelny, ale i cierpki sposób zapatrzoną w siebie klasę średnią. Ostra satyra i fabuła, która za sprawą zaskakujących zwrotów akcji osiąga temperaturę wrzenia" - Sarah Vaughan, autorka "Anatomii skandalu"

"To jeden z tych thrillerów, od którego nie sposób się uwolnić" -  "Cosmopolitan"

"Ten zabójczy thriller o złożonej fabule powinien przemówić do każdego, komu zaleźli za skórę hałaśliwi sąsiedzi" - "PopSugar"

"Niezwykle wciągająca powieść. Candlish buduje napięcie aż do punktu kulminacyjnego, który jest równie przerażający, co wiarygodny. Potrafi wydobyć koszmar z beztroskiej codzienności" - Associated Press

"Doskonale wyważona i pełna napięcia akcja" - "Washington Post"

"Wstrząsający domestic thriller, którego budowa przywodzi na myśl Wielkie kłamstewka Liane Moriarty. Świetnie wyważone tempo narracji i wnikliwe studium ludzkich zachowań utrzymane w tonie inteligentnej ironii" - "Kirkus Reviews"

"Nieznośny sąsiad doprowadza do ostateczności mieszkańców spokojnej podmiejskiej dzielnicy. Intrygująca opowieść z mroczną zagadką w tle" - Shelf Awareness

"Skomplikowana ale wartka fabuła. Ta piekielnie zawiła i pełna napięcia historia, która obfituje w tajemnice, kłamstwa i intrygi, trzyma czytelnika w niepewności do samego końca. Wielbiciele Celeste Ng i Leili Silmani będą zachwyceni tym spojrzeniem na problemy współczesnego społeczeństwa" - "Booklist"

"Opisując wydarzenia z różnych perspektyw, Candlish pokazuje nam, jak nieokrzesany intruz skłóca zżytą społeczność, co prowadzi do tragicznych konsekwencji" - "Wall Street Journal"

Louise Candlish - brytyjska pisarka, autorka popularnych thrillerów w duchu domestic noir, nagrodzona British Book Awards 2019 w kategorii thriller i kryminał. Ukończyła anglistykę na University College London, po studiach pracowała jako copywriterka i redaktorka książek artystycznych. Mieszka w południowym Londynie z mężem i nastoletnią córką.

Cena:  39,90 zł

Wydawnictwo Muza SA

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas