Katarzyna Bosacka pokazała zdjęcie ze sklepu i ostrzega. "Kiść ozdobiona białym nalotem"

Katarzyna Bosacka właśnie podzieliła się z internautami zdjęciem ze sklepu. Tym razem jej uwaga dotyczy bananów, a raczej białego nalotu, który pokrył całą kiść. Influencerka wyjaśniła, co on oznacza i przy okazji zachęciła do mycia owoców przed spożyciem. "Powoli nie ma co jeść" – napisała jedna z internautek.

Katarzyna Bosacka opublikowała post dotyczący bananów na instagramowym profilu
Katarzyna Bosacka opublikowała post dotyczący bananów na instagramowym profiluMichal Wozniak/East NewsEast News

Katarzyna Bosacka zwróciła uwagę na banany. "Pryskane masą pestycydów"

Tym razem dziennikarka opublikowała zdjęcie bananów prosto ze sklepu. Uwagę Katarzyny Bosackiej przykuł biały nalot pokrywający całą kiść. W instagramowym poście od razu wyjaśniła, że banany są pryskane pestycydami - środkami grzybobójczymi, pleśniobójczymi, owadobójczymi, a także chwastobójczymi. Dodała, że plantatorzy są zdania, że tego typu zabiegi mają kluczowy wpływ na uprawę. Ekolodzy zaznaczają jednak, że negatywnie oddziałuje to na ludzi, rośliny, glebę oraz zwierzęta. "Do tego tuż po ścięciu każda kiść wrzucana jest do basenu wypełnionego konserwantami" - czytamy na Instagramie.

Katarzyna Bosacka zwróciła uwagę na biały nalot pokrywający banany
Katarzyna Bosacka zwróciła uwagę na biały nalot pokrywający bananyNatalia Zdziebczynska/East NewsEast News

Biały nalot na bananach. Co oznacza?

Katarzyna Bosacka podkreśliła, że gruba skórka bananów chroni owoc przed nadmiernym wpływem pestycydów. Mimo to zachęca do mycia ich tuż przed spożyciem. Dodała, że podczas obierania bananów wiele drobnoustrojów przedostaje się na dłonie, a stamtąd do organizmu. W związku tym tak ważna jest odpowiednia higiena i mycie rąk przed jedzeniem.

Skąd biały nalot na bananach? "W przypadku, gdy banany są przechowywane w wilgotnych warunkach lub są uszkodzone, mogą zacząć pleśnieć. Pleśń może powodować biały nalot na powierzchni owocu, który może być szkodliwy dla zdrowia" - wyjaśniła Katarzyna Bosacka.

Katarzyna Bosacka zachęca do mycia owoców
Katarzyna Bosacka zachęca do mycia owoców123RF/PICSEL

Posty influencerki cieszą się zainteresowaniem, a więc i tym razem nie trzeba było czekać na reakcje internautów. "Powoli nie ma co jeść", "Straszne, straszne, straszne", "Zawsze po przyjściu do domu moczę wszystkie owoce w wodzie z sodą" - pisali.

Źródło: Katarzyna Bosacka/Instagram

***

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas