Reklama

Reklama

Bolesne miesiączki

Mam pewien problem związany z miesiączką, bardzo bym prosiła o jak najszybszą i skuteczną pomoc. Tak na początek chcę zapytać, dlaczego tak mnie wszystko okropnie boli przez pierwsze 2-3 dni okresu. Nie wiem, co się dzieje, co miesiąc mam potworne bóle, ale teraz było najgorzej. Czułam się jakbym miała za chwile urodzić dziecko.

Chodziłam do ginekologa, bo miałam torbiele na jajnikach, więc dostawałam tabletki antykoncepcyjne. Myślałam, że będę miała mniejsze bóle po tabletkach, ale niestety było tak samo. Odkąd wyjechałam do Anglii zaczęły się jeszcze gorsze bóle, a zwłaszcza ten ostatni okres. Zastanawiam się, czy infekcja dróg moczowych ma jakiś związek z tymi bólami (infekcje miałam miesiąc temu zaraz po poprzednim okresie). Brałam antybiotyk o Polskiej nazwie (Biseptol 960).W czasie miesiączki nie obejdę się bez tabletek. Przeważnie biorę Nurofen forte i Ketonal forte, ale te tabletki nie działają zbyt długo. Bardzo proszę o jakieś rady, bo jest mi naprawdę bardzo ciężko, ból jest czasami tak potworny, że nogi mi się uginają i słabnę, czasami mdleje.

Reklama

Bolesne miesiączki są częstym tematem rozmów w gabinecie ginekologicznym. Nękają zarówno kobiety bardzo młode, nierodzące jak i te które już kilka razy rodziły. Zasadniczo nie ma reguły.

Z tego co piszesz wynika, że miałaś już pewne problemy ze zdrowiem, choćby "torbiele" jajników. To brzmi bardzo poważnie i wymaga szczegółowej analizy. Po pierwsze, nie wiem jakie to były torbiele. Może chorujesz na endometriozę a to wtedy wymaga nieco bardziej dokładnego leczenia a zwłaszcza szczegółowej diagnostyki.

Brałaś również środki antykoncepcyjne. Jakie? Może były źle dobrane. Piszesz o stanie zapalnym pęcherza moczowego - to znaczy że istnieje prawdopodobieństwo infekcji - być może również narządu rodnego. Jak widzisz rodzi się wiele pytań a odpowiedzi na nie, nie da się udzielić bez dokładnej i szczegółowej analizy krok po kroku twojego przypadku. Potrzebna jest koniecznie konsultacja lekarza ginekologa, do czego cię mocno zachęcam!!!

Lek. med. ginekolog-położnik Bartłomiej Golański
Zadaj pytanie naszemu ekspertowi

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje