Reklama

Reklama

Dom bezpieczny dla kota

Zamierzasz postarać się o puszystego współlokatora, a może słodki mruczek jest już u ciebie zadomowiony? Sprawdź, czy twoje mieszkanie jest dla niego bezpieczne.

Kiedy kot wychodzi "na poszukiwanie" czyha na niego sporo niebezpieczeństw. Również w domu kot może natknąć się na śmiertelnie niebezpieczne pułapki. Większości zagrożeń jakie mogą spotkać twojego pupila na zewnątrz, nie jesteś w stanie wyeliminować, ale możesz postarać się aby dom był dla kota środowiskiem bezpiecznym i przyjaznym.

Niebezpieczne rośliny

Pośród twoich ulubionych roślin doniczkowych mogą znaleźć się takie, które będą dla kota trujące. Na wszelki wypadek zrób przegląd roślin i pozbądź się z domu tych, które są niebezpieczne dla zwierzaka. Listę takich roślin znajdziesz tu.

Reklama

Kable elektryczne

Pamiętaj, że kot może gryźć kable elektryczne dlatego, zabezpiecz je zanim przyniesiesz kota do domu.

Drzwiczki-pułapki

Nigdy nie zostawiaj otwartych drzwiczek do pralki, lodówki, zamrażalnika, piekarnika. Koty uwielbiają się chować w takich miejscach

Kosz na śmieci

Zaopatrz się w kosz z przykrywą lub trzymaj go w miejscu niedostępnym dla kota. Twój pupil nie powinien grzebać w śmieciach.

Trucizny

Nie zostawiaj substancji toksycznych lub żrących w miejscach dostępnych dla kota.

Oparzenia

Chroń kota przed oparzeniami. Nie zostawiaj włączonego żelazka w miejscu, gdzie kot mógłby się na nie natknąć, nie pozwól kotu zbliżać się do kuchenki, nie pozwól chodzić mu po płycie. Zabezpiecz kominek specjalną osłoną.

Zabezpiecz kota, zabezpiecz przed kotem

Postaraj się przewidzieć, co kot może zrzucić i ustaw przedmioty w bezpiecznym miejscu. Tak będzie bezpieczniej dla kota, dla ciebie i dla twoich ulubionych bibelotów.

Kobieta INTERIA.PL on Facebook

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy