Firmin

Firmin przychodzi na świat w Bostonie, w latach 60. ubiegłego wieku. Jego pijana matka tuż przed rozwiązaniem, znajduje schronienie w piwnicy antykwariatu.

Nic więc dziwnego, że od pierwszych chwil wielką pasją Firmina staje się literatura. Nasz bohater wprost pożera książki - na początku tylko je spożywa, po jakimś czasie odkrywa jednak ich prawdziwy urok. Firmin uczy się czytać i z wielką wprawą przegryza się przez dzieła takich mistrzów jak Cervantes, Szekspir, Tołstoj, czy Capote.

Reklama

Książki smakują znakomicie, ale poza nimi istnieje świat, który stale daje Firminowi w kość. Zawodzą go bliskie osoby i popada w uzależnienie od filmów pornograficznych. Czy Firmin, mimo przeciwności losu, spełni swe marzenia? Czy uda mu się nawiązać kontakt z Normanem, właścicielem antykwariatu? I w końcu: czy odnajdzie sens swojej egzystencji?

Aha! Jeszcze jedno: Firmin jest zabawnym, miłym... szczurem.

Przepyszna książeczka. Firmin jest przeznaczony dla Czytelników, to znaczy dla osób, które uwielbiają czytać i dla których nie ma w życiu nic prawdziwszego niż książki - Donna Leon

Autor: Sam Savage
Wydawnictwo Literackie

Książkę "Firmin" kupisz tutaj.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL