Reklama

Reklama

Kobieca solidarność. Jak sobie nawzajem pomagać

Doradzamy na co dzień

Reklama

Organizacje kobiece i różnego rodzaju instytucje z pewnością robią dla naszych wspólnych spraw bardzo wiele dobrego. Ale najskuteczniejszą pomocą w codziennych troskach jest zawsze ludzka, praktyczna rada. Taką wspomagającą rolę "życzliwej przyjaciółki" pełni medium, które w ostatnich latach zmieniło całkowicie nasze życie czyli internet.

Kobiece portale i fora dyskusyjne to miejsce, gdzie możemy znaleźć rozwiązanie niejednego życiowego problemu. Wielkim wzięciem cieszą się te lżejszego kalibru: kulinarne, modowe, urodowe, przydatne na co dzień. Panie chętnie też prezentują w internecie swoje hobby i polecają je innym internautkom. I wspieramy się w sieci.

Ale są w sieci również miejsca, które spełniają rolę doradcy w poważnych sprawach. Tutaj kobiety wymieniają się cennymi, praktycznymi informacjami np. opiniami na temat oddziałów położniczych czy lekarzy ginekologów w swojej okolicy. Na forach dla rodziców (a jest ich co najmniej kilkadziesiąt!) opisują swoje radości, ale i obawy, gdy dziecko choruje.

W zasadzie możemy w sieci podzielić się każdą wątpliwością, zadać każde pytanie, z gwarancją,że ktoś nam na nie odpowie, uspokoi, doradzi, opowie o swoich przeżyciach. Tutaj dziewczyny dyskutują o metodach antykoncepcji, a świeżo upieczone mamy o kłopotach z karmieniem piersią. Są też smutne miejsca, gdzie mogą "spotkać się" kobiety, które mają trudności z zajściem w ciążę, które poroniły, którym zmarło dziecko, które straciły męża.

W naszym kulejącym systemie opieki zdrowotnej długo jeszcze będzie brakowało rzetelnej informacji, nie mówiąc już o wsparciu psychologicznym w sytuacjach kryzysowych. Wymiana informacji w internecie wypełnia skutecznie tę lukę. Na szczęście dla wszystkich, którzy tego potrzebują.

Strony www, gdzie porozmawiasz z innymi kobietami: www.forum.kobiet.pl; www.netkobiety.pl; www. forum.obcasy.pl; www.kafeteria.pl/forum;www.forum.interia.pl; www.babyboom.pl/forumwww.mamacafe,pl/forum; www.psychowsparcie.org/forum;

www.oszukana.pl

Anna Kowalska

Dowiedz się więcej na temat: forum | NSZZ "Solidarność" | "Solidarność"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje