Reklama

Reklama

Piękny biust bez skalpela

Media od zawsze pełniły funkcję informacyjną i rozrywkową. Od pewnego momentu stały się jednak na tyle ważne, iż zaczęto uznawać je za czwartą władzę. Z nich dowiadujemy się o tym, co dzieje się na świecie, poznajemy ciekawych ludzi, czerpiemy inspiracje. Jednakże, czy w wieku, w którym idolem może zostać każdy, a sławę zyskuje się "od tak", powinniśmy ślepo wierzyć temu, co widzimy w telewizji lub czytamy z gazetach?

Od pewnego czasu coraz więcej słyszy się o przekłamanym wizerunku pokazywanym i kreowanym przez media oraz jego zgubnych skutkach. Media zyskały nad nami niesamowitą władzę, dającą niemalże nieograniczone możliwości. Kult ciała i piękna wypływa z każdej reklamy, czy programu. Mamy być piękni, młodzi i bez skazy.

Reklama

Najbardziej narażone na manipulacje mediów są kobiety, które zdecydują się na wszystko, byle by chociaż otrzeć się o ideał. Drakońskie diety, głodzenie się, a także operacje plastyczna są dzisiaj na porządku dziennym. To prawdziwie tłuste lata dla klinik chirurgii plastycznej, które w ostatniej dekadzie wyrosły jak grzyby po deszczu.

Usta Angie

" Marzą mi się usta Angeliny Jolie, a fakt, ze może mi to dać szybki zabieg jest dla mnie niezmiernie ekscytujący" - mówi 18-letnia Iga z Katowic, a jej koleżanka dodaje : " Byłam już na konsultacji u chirurga plastycznego. Bardzo chciałabym mieć większe piersi. Uważam, że dzięki nim będę miała powodzenie u mężczyzn i dostanę lepszą pracę".

Niestety takie myślenie nie jest dzisiaj rzadkością, a kobiety wręcz prześcigają się w dążeniu do ideału. Dlaczego jednak uważamy chirurgię plastyczną za ostateczność i rozwiązanie wszystkich naszych problemów? Czy, aby na pewno jest to jedyne wyjście, by poczuć się dobrze we własnej skórze i odzyskać pewność siebie?

Bielizna zamiast skalpela

Od czasu wynalezienia kola minęło już sporo czasu, a świat w każdej dziedzinie poszedł do przodu. Mimo, iż możliwości dzisiejszej chirurgii plastycznej są niesamowite, nie jest ona odpowiednikiem terapii, która pomoże w kłopocie. Istotą zaakceptowania siebie jest bowiem pokochanie własnego ciała - nie zmienianie i nie deformowanie go. \Idealnym przykładem wydaje się być brytyjski program "Jak dobrze wyglądać nago?", w którym stylista Gok Wan pokazuje paniom, co zrobić by odzyskać utraconą pewność siebie. Podstawą jest dobrze dopasowana bielizna, odpowiednio dobrane do sylwetki ubrania i wiara w siebie.

Niestety dla większości kobiet jedynym wyjściem jest pójście pod nóż, a zabieg powiększania piersi jest najczęściej wykonywaną operacją. Wśród szerokiego wachlarza biustonoszy z pewnością znajdziemy jednak taki, który bez problemu pokaże nasze atuty i zatuszuje niedoskonałości. Dzisiejsza bielizna nie może równać się z tą, która nosiły nasze babcie i matki. Push - up, bardotka, biustonosz z miękkimi miseczkami, biustonosz z usztywnianymi miseczkami, bez ramiączek - można by długo wymieniać.

W XXI wieku kobieta ma niemalże nieograniczony wybór, niestety niewiele z nich zdaje sobie sprawę z tego jak duży wpływ na dobre samopoczucie ma bielizna.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje