Reklama

Reklama

Poznaj nową topmodelkę!

22 września na scenie Teatru Polskiego w Warszawie wystąpiło 21 finalistek konkursu Schwarzkopf Elite Model Look Polska 2010. Przez cały tydzień pod okiem choreografki Iwony Radwan-Sado dziewczyny przez wiele godzin przygotowywały się do tego show wiedząc, że zwyciężczynią może zostać tylko jedna. Ostatecznie została nią mierząca 181 cm siedemnastoletnia Aleksandra Ziemińska!

Konkurs Elite Model Look, który jest organizowany od 1983 roku, to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie mody. Co roku w ponad 30 krajach odbywają się castingi mające na celu wyłonienie idealnych kandydatek na top modelki. Na całym świecie swoich sił próbuje łącznie kilkaset tysięcy dziewczyn. I nic dziwnego, bowiem tak zaczynała karierę m.in. Cindy Crawford, Gisele Bundchen, Claudia Schiffer czy Linda Evangelista. Swoją szansę wykorzystały także laureatki ubiegłych polskich edycji konkursu, jak chociażby Milena Cichecka (z 2007 roku), która obecnie pracuje z najlepszymi projektantami na świecie.

Reklama

W Polsce konkurs odbywa się po raz ósmy. W tym roku konkurencja była szczególnie duża, ponieważ organizatorzy uprościli proces aplikacji poprzez uruchomienie castingów przez Internet, dzięki temu każda dziewczyna miała szanse wziąć udział w konkursie. Tegoroczny konkurs różnił się również nazwą od poprzednich, gdyż zyskał nowego partnera - markę Schwarzkopf.

"Lata doświadczeń nauczyły nas, że nawet w najmniejszej miejscowości na końcu świata może mieszkać przyszła Linda Evangelista - chcemy dać jej szansę" - tłumaczyła zmianę Agnieszka Stańczyk-Małecka, dyrektor polskiej edycji konkursu.

Minimum 170 cm wzrostu

Trzeba było jednak spełniać określone warunki. Do konkursu mogły się zgłaszać dziewczęta w wieku 14 -25 lat, mierzące co najmniej 170 cm. Wyłonienie finalistek nastąpiło 11 września. Wyróżnione dziewczyny przez 7 dni w hotelu MDM w Warszawie, w tzw. Elite Model School, poznawały szczegóły pracy modelki oraz pobierały nauki pod okiem specjalistów z branży. Ostatnim sprawdzianem była Gala Finałowa, podczas której zwyciężczynie wybrało tzw. evaluation committee (specjalnie powołany sztab profesjonalistów z branży) wraz z jury polskiej edycji konkursu.

Laureatka pojedzie do Szanghaju, by wystartować w międzynarodowej edycji Elite Model Look. Stawka była więc wysoka, tak samo jako poziom tegorocznych finalistek. Jak przyznała Ewa Pacuła, modelka, ambasadorka marki Schwarzkopf - "w tym roku są bardzo ładne dziewczyny i one są już prawie gotowe na wybieg. Nie trzeba nad nimi dużo pracować. Może je zatrudniać od razu".

Konkurencja była więc spora, co tylko wzmagało nerwy przed finałem. Także z tego powodu, że wiele z dziewczyn dopiero na tydzień przed galą zaczęło uczyć się chodzenia na wysokich obcasach. A podczas finału wymagania były wysokie - trzeba było chodzić w 12-centymetrowych szpilkach. Dziewczyny miały więc powody do zdenerwowania, szczególnie, że tym razem miało obserwować je kilkaset par oczu.

Forfiter na gali

Rozpoczynając finał Agnieszka Stańczyk wyraziła nadzieję, że niczego nie trzeba będzie powtarzać. I miała rację. Show, jak i zachowanie dziewczyn, było w pełni profesjonalne.

Galę poprowadził duet: Agnieszki Popielewicz oraz Kuba Klawiter, który dzięki swoim 190 cm wzrostu nie wyglądał na niskiego w towarzystwie modelek. Od razu zabłysnął także dowcipem, gdy na początku patrząc na swoją partnerkę nawiązał do internetowego hitu ostatnich tygodni mówiąc "It's beautiful, at least four feet, szwagier", co wzbudziło śmiech gdzieniegdzie na widowni (jeśli ktoś nie wie, o co chodzi, niech wpisze "forfiter" w serwisie You Tube).

Pierwsze wyjście 21 finalistek było jednocześnie ostatnim wspólnym. Do kolejnego pokazu - zaprezentowanie kolekcji butów Aldo na sezon jesień/zima - miało przygotowywać się już tylko 12 dziewczyn: Aleksandra Ziemińska, Dominika Ziniewicz, Monika Kulesza, Bogna Hamera, Angela Kosiba, Katarzyna Dyjach, Claudia Kowalewska, Pamela Bagińska, Natalia Albińska, Karolina Pytlos, Marta Ciesielska i Paulina Kalicka.

W czasie, gdy dziewczyny szykowały się do kolejnych wyjść, publiczność zabawiał piosenkarz Nick Sinckler oraz zespół Kashmir.

Kolejnym pokazem była kolekcja na jesień/zimę ubrań Mango. Po nim finałowa dwunastka skurczyła się do szóstki dziewczyn: Moniki Kuleszy, Angeli Kosiby, Aleksandry Ziemińskiej, Pauliny Kalickiej, Katarzyny Dyjach oraz Claudii Kowalewskiej.

Modelki zaprezentowały kolekcję biżuterii marki Karpiński Jewellery. Było widać, że dziewczyny są już zdenerwowane. I nic dziwnego, wkrótce miały bowiem przekonać się, która zajęła upragnione pierwsze miejsce.

Aleksandra Ziemińska zwyciężyła!

Podczas ostatniego pokazu zaprezentowały się w eterycznych fryzurach. Następnie na scenie pojawiła się cała 21 dziewczyn. Wtedy została ogłoszona zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu: Aleksandra Ziemińska!

10 października weźmie ona udział w międzynarodowym finale konkursu w Szanghaju, gdzie główną nagrodą jest kontrakt o łącznej sumie 1 miliona dolarów oraz nawiązanie 3-letniej współpracy z Elite, jedną największych agencji modelek na świecie.

Podczas finału - po raz pierwszy - przyznano także drugą nagrodę, dla modelki z najpiękniejszymi włosami według przedstawicieli marki Schwarzkopf. Zwyciężyła siedemnastoletnia Bogna Hamera.

Emocji nie zabrakło, o czym telewidzowie będą mieli okazję przekonać się 2 października w godzinach wieczornych na kanale TV4, bowiem na ten dzień jest zaplanowana relacja z finału konkursu Schwarzkopf Elite Model Look Polska 2010.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: show | Warszawa | modelki | konkurs | Elite Model Look | dziewczyny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy