Reklama

Reklama

Przedświąteczne zakupy w Wiedniu

Od tradycyjnych wyrobów dostępnych na przedświątecznych jarmarkach po najbardziej luksusowe towary z super-ekskluzywnych sklepów - Wiedeń to raj wszystkich, którzy uwielbiają szaloną atmosferę przedświątecznych zakupów.

Świąteczna atmosfera

Jarmarki Bożonarodzeniowe przyciągają co roku niemal 3 miliony zwiedzających. Nic dziwnego, imponujące iluminacje, aromat tradycyjnych pierniczków i prażonych migdałów oraz rozgrzewający poncz wprowadzają w prawdziwie świąteczna atmosferę. Stoiska oferują tradycyjne wyroby: od świątecznych ozdób, poprzez naturalne zabawki, aż po doskonałe austriackie wina czy konfitury. Najsłynniejszy jarmark na wiedeńskim Placu przy Ratuszu obchodzi w tym roku swoje 25-lecie, ale to nie jedyne takie miejsce w Wiedniu. Świąteczne jarmarki pojawiają się niemal na każdym placu, jeden z najpiękniejszych znajduje się przed pałacem Schönbrunn.

Złoto na "Węglowym Rynku"

Najbardziej prestiżowe sklepy znajdują się w strefie zwanej "Golden U" (Złote U) - rozciągającej się od pałacu Hofburg, przez Kohlmarkt i Graben do Kärntner Strasse. Przy ulicy Kohlmarkt (Rynek Węglowy) znajdują się dzisiaj najbardziej luksusowe sklepy.

Złote U to przede wszystkim wyroby jubilerskie od Cartiera, Choparda, Haban-Bucherera, Schullina i Tiffany'ego, ale też inne wysokiej klasy marki.

Na osoby szukające unikatowych przedmiotów czeka dom aukcyjny Dorotheum.

Świat kryształów


Błyskotki w szerszym rozrzucie cenowym można znaleźć w trójpoziomowym salonie Swarovskiego (Kärntner Strasse 24).

Od drobiazgów na każdą kieszeń po ważący 300 kg kryształowy żyrandol "Cascade", wypożyczany między innymi do filmów "Ocean's Thirteen" i "Seks w wielkim mieście" (cena ok. 300.000 $) - wybór prezentów jest spory.

Ale do Swarovskiego można zajrzeć nie tylko na zakupy - salon prezentuje kreacje wielu artystów wykorzystujących w swoich pracach słynne kryształy.

Mariahilfer Strasse

Najpopularniejsza ulica handlowa Wiednia to Mariahilfer Strasse. Od butików po domy towarowe - setki sklepów oferują tu wszystko: od odzieży i akcesoriów po sprzęt elektroniczny.

Na chwilę wytchnienia w zakupowym szaleństwie można się zatrzymać w którejś z licznych kawiarni lub restauracji.

W dzielnicy kreatywnej

Mariahilfer Strasse zaprowadzi nas wprost do jednego z najciekawszych zakątków Wiednia. Wystarczy skręcić w Zollergasse, aby trafić do dzielnicy kreatywnej.
Można tu kupić oryginalne kreacje młodych designerów, w licznych galeriach artyści sprzedają swoje prace, a większość sklepów to biznesy "z pomysłem".

W sklepie useabrand można kupić ubrania zaprojektowane przez Annę Rihl, ale firma zachęca też swoich klientów do tworzenia własnych projektów.
Na stronie internetowej (www.useabrand.com) każdy może dodać swój szkic - według najlepszych zostaną uszyte ubrania, a autor otrzyma 5 euro od każdej sprzedanej sztuki.

W studiu manodesign prowadzonym przez artystkę Hedwig Rotter można nie tylko kupić projektowaną przez nią porcelanę, ale także samemu coś stworzyć. Dla grup organizowane są kreatywne workshopy, pod czas których uczestnicy sami zdobią porcelanę.

Naschmarkt i pchli targ

Polujący na niezwykłe przedmioty i wyjątkowe okazje powinni koniecznie odwiedzić prawdziwą Mekkę kolekcjonerów - pchli targ, który działa w każdy sobotni poranek przy najsłynniejszym wiedeńskim targowisku Naschmarkt.

Naschmarkt ciągnie się przez 1,5 km wzdłuż rzeki Wiedenki. Targ powstał w XVI w., a dzisiaj można tam kupić między innymi: doskonałe wypieki, różnego rodzaju sery oraz owoce, warzywa i przyprawy z całego świata. Naschmarkt to nie tylko stoiska handlowe, ale również ogromna ilość barów i restauracyjek.

Izabela Grelowska

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakupy | Boże Narodzenie | Austria

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy