Reklama

Reklama

Rozdział 1. - Rasy.Typy.Modele

Biorąc pod swój dach mężczyznę, musimy liczyć się i z taką ewentualnością, że zostanie z nami jakieś kilka, kilkanaście, a kto wie - może kilkadziesiąt lat. Dlatego niebagatelną sprawą jest wiek i tężyzna fizyczna, jak również temperament naszego pupila. Lepiej dziesięć razy zastanowić się, do czego tak naprawdę potrzebny jest nam mężczyzna. Wtedy mamy wielką szansę, że wybierzemy odpowiedni dla nas typ i model.

Piotruś Pan

Reklama

Ten typ zalecany jest kobietom, które lubią opiekować się chłopcem, co to nigdy nie dorośnie i robi wyłącznie to, co chce.

Gdzie go znaleźć. Wszędzie i o każdej porze, bo opanował do perfekcji sztukę "wyfruwania z domu".

Jak rozpoznać. Według Jamesa Barriego - twórcy literackiego pierwowzoru- wieczni chłopcy przed urodzeniem byli ptaszkami i w miejscu, gdzie rosły im skrzydełka (czyli pod łopatkami), mają łaskotki.

Zwyczaje. Znikanie i wracanie, brak zainteresowania kłopotami dnia codziennego, skłonność do kosztownych zabawek. Czasem zdarzy się takiemu zdrada, ale jest bardzo przywiązany do kobiety, która zagwarantuje mu ulubione przysmaki na ulubionym talerzyku. Wymagania: nieustanna pielęgnacja, akceptacja, tolerancja.

Ewentualne usterki. Czasem wróci o kilka dni za późno i z kołnierzykiem zabrudzonym szminką. Wtedy pierzesz koszulę w dobrym proszku, a na pewno puści.

Macho albo Testosteron

Rasa ozdobna, zalecana kobietom, które lubią atrakcyjne dodatki i kochają się w herosach kina akcji. Silna budowa ciała, gęste futro na klatce piersiowej i dwudniowy zarost wywołują nieodpartą pokusę posiadania go o każdej porze dnia i nocy.

Gdzie go znaleźć. Największe zagęszczenie Macho występuje na siłowniach i w ośrodkach sportów ekstremalnych. Pojedyncze egzemplarze pojawiają się w pubach. Po ulicach poruszają się opakowani w drogie samochody.

Zwyczaje. Kobietę traktuje jak zdobycz i własność, ale potrafi spełniać jej kosztowne zachcianki. Dobrze ubiera, karmi w drogich restauracjach i zabiera w zamorskie podróże. Nie jest zbyt wyrafinowanym kochankiem, ale ma kondycję. Nie zdradza za często, bo za dużo zainwestował.

Ewentualne usterki. Nie pogadasz z nim o postmodernizmie, bo myśli, że to jakaś wstydliwa choroba, a od czytania bolą go oczy. Chętnie ogląda pisma dla panów i niestety porównuje.

Neurasteniczny intelektualista

Cechuje go drobna budowa ciała i biała skórka, zazwyczaj brak owłosienia. Małe wymagania w hodowli. Wystarczy mieć dobrą bibliotekę i zaprenumerować mu kilka pism literackich. Mało je, więcej pije. Kiedy wypije, to nie chuligani, tylko padnie, gdzie stoi. Jak się go przykryje paltocikiem, dośpi grzecznie do rana.

Gdzie go znaleźć. Występuje najczęściej w bibliotekach i dużych księgarniach empiku. Często w knajpach o zacięciu artystycznym, gdzie epatuje wysoką erudycją.

Zwyczaje. Kobietę traktuje jak muzę własnego geniuszu i źródło utrzymania, bo swoje pieniądze, którymi zresztą gardzi, przeznacza na książki, płyty i alkohol. Nie przestaje gadać, ale udając, że się słucha jego wywodów, można robić sobie listę zakupów i zastanowić się, co jutro ugotować na obiad. W sypialni bardzo ruchliwy i ambitny.

Ewentualne usterki. Bywa depresyjny i przewrażliwiony na swoim punkcie. Trzeba go nieustannie utwierdzać, że jest genialny, tylko ta banda matołów dookoła się na nim nie poznaje.

Samotny wilk

Silny i mocnej budowy, jeśli nie jest ładny, to zazwyczaj bardzo przystojny. Chodzi własnymi drogami i jest pochłonięty tajemniczymi sprawami. Bardzo mało mówi, co potęguje chęć rozgryzienia go, często w dosłownym tego słowa znaczeniu. Stanowi cenną zdobycz, bo zakochuje się raz na całe życie. Trzeba się tylko wstrzelić w ten odpowiedni moment.

Gdzie go znaleźć. Znalezienie go to nie lada sztuka, bo albo opływa ziemię jachtem w samotnym rejsie, albo obozuje na himalajskim szczycie, w związku z czym nasze drogi się nie krzyżują. Jak zabłądzi w miejskiej dżungli i trafi do pubu, to mamy jedyną i niepowtarzalną szansę się w niego zaopatrzyć. Trzeba działać błyskawicznie i inteligentnie, bo drugiej szansy nie będzie.

Zwyczaje. Jest bardzo uprzejmy, lecz nieprzystępny. Ma wyidealizowany obraz kobiety i nie daje się omamić tradycyjną kokieterią. Lubi te mądre i piękne. Jeśli takiej nie spotka, potrafi trwać długo w celibacie i kumulować niebywałą potencję. Warto zrobić wszystko, żeby go zdobyć: zemdleć mu pod nogi, wpaść pod jego samochód, albo w 5 minut przekonać go, że spotkał właśnie kobietę swojego życia.

Ewentualne usterki. Ten model prawie nie ma usterek. To że mało mówi, rekompensuje fakt, że dużo robi. Co prawda nie mamy szans towarzyszyć mu w samotnych wyprawach, ale która normalna kobieta chciałaby się wozić chybotliwą łódką, albo spać w górach na mrozie.

Kocur marcownik

Rasa bardzo wdzięczna i towarzyska. Zalecany kobietom, które leczą rany po rozstaniu, bowiem marcownik tryska witalnością i optymizmem. Potrafi rozproszyć najcięższą melancholię i prawić piętrowe komplementy. Uroczy towarzysko i pełen pomysłów w wymyślaniu nowych rozrywek.

Gdzie go znaleźć. Jest oczywiście tam, gdzie trwa zabawa. Dusza towarzystwa i mistrz w zalotach. Obskakuje, nadskakuje, zagaduje, aż mu się wreszcie ulega. Niezobowiązujące uszczęśliwianie kobiety pod każdym względem jest jego pomysłem na życie.

Zwyczaje. Kocha wszystkie kobiety i pędzi przez życie z podniesionym ogonem. Jeśli spotyka na drodze zaniedbywaną mężatkę, lub porzuconą kochankę, natychmiast stara się powetować jej w trójnasób poniesione straty. Stawia kobietę na nogi, przywraca jej pewność siebie i udowadnia, że wielokrotne rozkosze nie są tylko wymysłem pism kobiecych.

Ewentualne usterki. Nie wchodzi w trwałe związki, ponieważ ma poczucie misji i musi pędzić tam, gdzie go bardziej potrzebują. Kobiety, które opuszcza, są już wystarczająco pewne swoich walorów i bez trudu znajdują nowych partnerów.

Wujek dobra rada

Odmiana raczej uciążliwa, choć zdarzają się pociągające fizycznie egzemplarze. Czasem kobieta może się zdecydować na taki model, zwłaszcza jeśli ma problemy z podejmowaniem decyzji.

Gdzie go znaleźć. Występuje wszędzie, w każdym towarzystwie, rozpoznawalny natychmiast. Wszystko wie najlepiej i będzie cię doprowadzał do szału radami, co powinnaś zrobić.

Zwyczaje. Trudno powiedzieć, czy lubi kobiety. Można przypuszczać, że na pewno lubi je zadręczać swoją obecnością. Czasem desperacja skłoni kobietę do spędzenia z nim nocy, ale wtedy okazuje się, że jego znajomość sztuki kochania jest teoretyczna i bazuje na bardzo starych podręcznikach, a raczej broszurkach.

Ewentualne usterki. Bardzo chce wejść w jakiś stały związek, ale nawet kobieta zdesperowana rzadko idzie aż na taki kompromis.

Latynoski kochanek

Znakomicie się sprawdza na wakacjach i właściwie tylko na wakacjach. Ma długie czarne włosy w kitkę, albo krótkie żelowane loczki i łzawe, ciemne oczy. Sam kicz. Cudownie pretensjonalny.

Gdzie go znaleźć. Występuje licznie w dyskotekach, na plażach, basenach polskich i zagranicznych kurortów. Rzuca powłóczyste spojrzenia i sam zwykle zagaduje, a komplementy sadzi tak banalne, że amatorki wenezuelskich seriali czują się jak u siebie w domu, przed telewizorem.

Zwyczaje. Jego pasją jest podobanie się kobietom i robienie na nich wrażenia. Dba o romantyczny nastrój, ładnie się ubiera, kupuje karminową różę i czerwone wino. Zaprasza na tańce i to jest najfajniejsze, bo można z nim zatańczyć tango z figurami, czego już nikt na świecie nie potrafi.

Ewentualne usterki. Może się prawdziwie zakochać i wpaść na głupi pomysł odwiedzenia swojej ukochanej w jej naturalnym środowisku. Trzeba mieć zawsze na podorędziu stare wizytówki z nieaktualnym adresem i tylko takie wymieniać przy pożegnaniu.

Ukwiał

Typ bardzo sympatyczny, pomocny w drobnych sprawach i miły w dotyku. Polecany kobietom, które nie znoszą ani chwili samotności, nie mają hobby, przyjaciół, ani żadnych obowiązków. Bo ukwiał rozprzestrzeni się w całym ich życiu i nie zostawi ani kawałka wolnego miejsca.

Gdzie go znaleźć. Snuje się w miejscach, gdzie bywają samotne kobiety. Wystarczy otworzyć przed nim serce, a ten już - hyc i siedzi ci na kolanach, wtula się w dekolt i za nic nie da się zrzucić.

Zwyczaje. Jest zawsze pod ręką, przynosi drobne sprawunki, drepcze krok w krok, wydzwania i siedzi pod drzwiami. Jak raz wpuścisz, to zagnieździ się na dobre. Odbiera twoje telefony, zaprzyjaźnia się z twoimi rodzicami i zabiera się z tobą na babskie wieczorki.

Ewentualne usterki. Staje się twoim cieniem. Żyje twoim życiem. Najchętniej spałby w twojej piżamie, gdyby się dopiął. Oplata się tak mocno wokół twojej osoby, że nie można oddychać.

Biznesmen

Model zapracowany, o schematycznym sposobie myślenie, ale zasobny finansowo. Polecany kobietom po przejściach, pragnącym odpocząć od pracy zarobkowej, uzupełnić garderobę wyjściową i ponudzić się trochę w luksusowym domu.

Gdzie go znaleźć. Można go znaleźć przez rekomendację i znajomości w sferach biznesu. Trzeba mieć przygotowane CV i list motywacyjny. Przy odrobinie szczęścia, w wolnej chwili rozpatrzy naszą prośbę.

Zwyczaje. Niełatwo zorientować się, jakie ma zwyczaje, bo rzadko bywa w domu. Jak się bardzo chce, można uzyskać potrzebne informacje od jego sekretarki. Ale i tak nie ma okazji z nich skorzystać.

Ewentualne usterki. Usterek nie stwierdzono. Może dlatego, że go nigdy nie ma. W ekstremalnych przypadkach może mieć niemiłe hobby - hodowlę węża w kieszeni.

Cichy wielbiciel

Typ uniwersalny, zalecany wszystkim kobietom, nawet gdy są już w posiadaniu innego modelu. Zawsze się przydaje na ławce rezerwowych. Nie jest wymagający i nie trzeba mu poświęcać dużo czasu. Wystarczy być.

Gdzie go znaleźć. Zwykle sam znajduje kobietę i wielbi ją przez długie lata. Czasem jest nieśmiały i trzeba go zidentyfikować w najbliższym otoczeniu. Najczęściej jednak pojawia się sam w momencie kryzysu i podpiera nasze nadwątlone poczucie własnej wartości.

Zwyczaje. Przynosi kwiaty, obsypuje komplementami, podwozi samochodem, pochyla się z troską, naprawia sprzęt gospodarstwa domowego, kupuje przysmaki, wyprowadza na spacer i zawsze pamięta o urodzinach.

Ewentualne usterki. Zbyt konsekwentnie traktuje nas jak damę, co utrudnia sprawdzenie go jako kochanka. Często zresztą taki sprawdzian bywa dla niego zabójczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje