Reklama

Reklama

Urodził się drugi klon

Brigitte Boisselier, szefowa związanej z sektą raelian firmy Clonaid, ogłosiła w sobotę, że w piątek wieczorem na świat przyszło drugie sklonowane dziecko - córka lesbijki z Holandii.

Początkowo narodziny drugiego dziecka-klona sekta, która głosi, że rodzaj ludzki został stworzony przez kosmitów drogą klonowania, zapowiadała na sobotę-niedzielę.

Boisselier powiedziała, że dziewczynka przyszła na świat w jednym z krajów Europy Północnej.

Matka dziecka nie jest członkinią sekty. Raelianie ogłosili kilka dni temu na Florydzie, że 31-letnia Amerykanka urodziła 26 grudnia pierwsze na świecie sklonowane dziecko - dziewczynkę będącą wierną genetyczną kopią swej matki.

Nie podano, gdzie nastąpił ów poród. Przedstawicielka sekty obiecała jednak, że wyniki badania genetycznego, które miał przeprowadzić niezależny ekspert, przedstawi za osiem-dziewięć dni.

Reklama

Do tej pory testów tych nie wykonano. Brak także jakichkolwiek dowodów, by sekta dysponowała laboratoryjnymi możliwościami klonowania człowieka.

Raelianie wierzą, że są potomkami kosmitów, którzy 25 tysięcy lat temu przybyli na Ziemię i stworzyli rodzaj ludzki w wyniku manipulacji genetycznych. Klonowanie ma zapewnić im nieśmiertelność.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: świat | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje