Reklama

Reklama

Walentynki - święto miłości

Listy, wiersze, życzenia, a także czekoladki, serduszka, prezenty i pieszczoty - tym wszystkim obdarowują się dzisiaj zakochani.

Walentynki - zwyczaj, który przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych, uważane są przede wszystkim za święto miłości. Mimo kontrowersji, jakie wzbudza ich komercyjny charakter i mimo protestów przeciwników - singli organizujących akcje antywalentynkowe.

Odwiedź walentynkową krainę INTERIA.PL!

Dzień ten jest jednak z pewnością miłym pretekstem do okazania uczuć i obdarowywania się miłymi drobiazgami, a święty Walenty może cieszyć się miłością innych, która jemu nie była dana.

Reklama

Według jednej z historycznych wersji, święty Walenty był kapłanem rzymskim oraz lekarzem. Za pomoc udzielaną męczennikom uwięziono go, on jednak głosił Ewangelię swojemu strażnikowi i nawrócił go. Przyczynił się też do cudu, jakim było odzyskanie wzroku przez córkę strażnika. To stało się powodem gniewu cesarza i kary śmierci dla Walentego. Według legendy Walenty zakochał się w córce strażnika, a przed swą egzekucją posłał do niej list pożegnalny, podpisany "od Twojego Walentego".

Najcenniejszym prezentem jest dla większości wyznanie miłości, pocałunek, właściwa komunikacja między partnerami, bo każdy chce być rozumiany, wysłuchany i akceptowany.

Miłość ma wiele twarzy, a historii miłosnych jest tak wiele, jak wiele jest ludzi na świecie - każdy nosi w sobie co najmniej jedno miłosne zdarzenie. Czasami z różnych powodów nie ujawniamy swoich uczuć względem osób, które nie są i nie mogą być naszymi życiowymi partnerami, czasem bronimy się przed uczuciem, ale ono nie chce zniknąć, czasem cierpimy z jego powodu i chcielibyśmy stłamsić je w sobie, czasem jesteśmy niewyobrażalnie szczęśliwi, a czasem cieszy nas po prostu codzienne, stabilne szczęście.

14 lutego możemy zasypywać się serduszkami, okolicznościowymi kartkami czy kwiatami, ten dzień ośmiela nieśmiałych, prowokuje niezdecydowanych i utwierdza w wierze i miłości zakochanych, którzy wyznali już sobie uczucia. Ale tak naprawdę nie powinniśmy poprzestawać na tym jednym dniu. Doceniajmy miłość. Uczmy się jej z dnia na dzień. Szanujmy ją poprzez tych, których kochamy i poprzez tych, którzy nas kochają.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje