Kupujemy nowy smartfon. Na co zwrócić uwagę w 2022?

Każdy właściciel smartfona prędzej czy później stanie przed koniecznością zakupu nowego modelu. Fani nowinek technologicznych lubią posiadać najnowsze dostępne na rynku egzemplarze, jednak dla innych wymiana może okazać się koniecznością. Szybko rozładowująca się bateria, niezadowalająca jakość zdjęć, nieaktualne oprogramowanie, nieopłacalna naprawa, słaba wydajność – powodów jest wiele. Na jaki model zdecydować się w roku 2022?

Z wyborem smartfona jest jak z zakupem dowolnego gadżetu elektronicznego - każdy z nas ma wobec niego odmienne oczekiwania. Dla jednych kluczową sprawą będzie wydajny procesor, gwarantujący płynne działanie, dla innych - bezawaryjność, cena, możliwość robienia wysokiej jakości zdjęć i nagrywania filmów czy atrakcyjny, niebanalny wygląd. Na początku należy więc zadać sobie pytanie: czego od smartfona oczekujemy i do jakich celów będzie nam służył. Odmienne wymagania będzie miał bowiem student, gracz czy przedsiębiorca. Są jednak pewne wspólne cechy, na które zwrócić uwagę powinien każdy. Jak wybrać smartfon?

O tym nie zapomnij, czyli gwarancja i bateria

Smartfon to niezwykle zaawansowane urządzenie elektroniczne. Dość powiedzieć, że standardem stało się dziś wiele rozwiązań, które jeszcze kilkanaście lat temu były postrzegane jako przełomowe, choćby GPS w telefonie. Czy chcemy, czy nie, zdarza się, że ulegają one awariom oraz uszkodzeniom. Z tego powodu należy dokładnie zapoznać się z gwarancją - w wielu przypadkach obejmuje ona także przeróżne wypadki losowe. Najczęściej gwarancja trwa 24 miesiące od czasu zakupu, ale zdarzają się dłuższe, np. do trzech lat.

Kolejnym aspektem, któremu zawsze warto się przyjrzeć, będzie żywotność baterii oraz jej pojemność. Mimo najróżniejszych prywatnych preferencji rozładowany telefon każdemu z nas doskwiera w takim samym stopniu. A baterie "padają" najczęściej wówczas, gdy musimy pilnie skorzystać z telefonu bądź błyskawicznie sprawdzić coś w internecie. Jeśli nawet udaje nam się podobnych sytuacji uniknąć, każdy z pewnością przyzna, że częste ładowanie smartfona bywa niesłychanie uciążliwe.

Najpopularniejsze modele w roku 2022

Przed wyborem nowego smartfona warto przejrzeć dowolny ranking smartfonów. Niezdecydowanym bądź niezaznajomionym z rynkowymi trendami z pewnością pomoże to podjąć decyzję. Ale nawet wówczas, gdy mamy już upatrzony konkretny model - być może najchętniej wybierane przez klientów urządzenia skłonią do zmiany zdania. Wśród polecanych modeli w sklepie RTV Euro AGD znajdziemy Apple iPhone 12‌ mini 64GB, Samsung Galaxy S21 FE 6/128GB 5G 6.41, Samsung Galaxy S22 8/128GB oraz realme GT 5G 12/256GB Racing Yellow

Apple iPhone 12 mini to przede wszystkim niewielkie rozmiary. Jeśli szukasz poręcznego i praktycznego smartfona - może to być model, który spełni twoje oczekiwania. Ekran o przekątnej 5,4" wciąż jednak wyświetla obraz w świetnej jakości (również przy silnym świetle). Czy to telefon z dobrym aparatem? Jak najbardziej, o czym świadczy szczegółowość i ostrość zdjęć (zwłaszcza nocnych). Warto także wspomnieć o nagrywanych w jakości 4K filmach - Apple iPhone 12 mini wyposażony został bowiem w standard HDR Dolby Vision, który spotykany jest w telewizorach klasy premium.

Natomiast Samsung Galaxy S21 FE 6/128GB 5G 6.41, ze względu na obsługę technologii mobilnej 5G, to świetne rozwiązanie dla osób, które streamują, grają w chmurze czy potrzebują szybkiego ściągania wideo w wysokiej rozdzielczości. Jeśli stawiasz głównie na prędkość działania oraz wydajność, dobrym pomysłem może okazać się inny model Samsunga - Galaxy S22 8/128GB. Ośmiordzeniowy procesor i 8 GB pamięci operacyjnej RAM przekładają się na błyskawiczne działanie tego smartfona.

Ciekawym modelem, wyróżniającym się wyglądem spośród innych dostępnych na rynku produktów, pozostaje realme GT 5G 12/256GB Racing Yellow - wystarczy rzucić okiem na zdjęcia. To także smartfony z NFC, energooszczędnym procesorem Snapdragon 888 i opcją szybkiego ładowania (baterię do pełna naładujesz w ok. 35 minut). GT 5G 12/256GB Racing Yellow docenią fani muzyki: w urządzenie wbudowane zostały głośniki stereo wspierające standard dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Nowy smartfon, czyli każdy znajdzie coś dla siebie

Przede wszystkim wskazane jest zwrócenie uwagi na czas trwania gwarancji oraz jakość baterii. To podstawowe kwestie i nie powinniśmy tu decydować się na żadne kompromisy. Natomiast jeśli chodzi o wszystkie inne parametry i cechy - kierujmy się własnymi potrzebami i gustem.

Szukasz możliwie najtańszego modelu? MyPhone Pocket 18x9 kosztuje jedynie 149 zł. Cena nie odgrywa roli? Rozważ któreś z urządzeń Apple, np. iPhone 13 Pro Max 1TB. Najważniejsza jest wydajność? Celuj w procesory Qualcomm Snapdragon (Samsung Galaxy S20 FE 5G 6/128GB czy Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6+64GB Nebula Purple). A może zdjęcia? Wśród polecanych modeli najczęściej wymieniane są Huawei P50 Pro oraz Xiaomi Mi 11 Ultra.

Jak wybrać smartfon? Wystarczy, że odpowiesz sobie na pytanie, jakie są twoje oczekiwania. Jeśli już będziesz wiedzieć, czego oczekujesz od tego niezbędnego w dzisiejszych czasach urządzenia - z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Artykuł sponsorowany


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy