Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – dlaczego warto skorzystać z jej oferty?

Artykuł sponsorowany

Planujesz otworzenie działalności w branży budowlanej i zastanawiasz się, skąd wziąć ogromną sumę na potrzebne do pracy maszyny? A może już prowadzisz firmę, posiadasz park maszynowy, ale potrzebujesz dodatkowego sprzętu do bardziej wyspecjalizowanych prac lub chcesz rozszerzyć załogę? Alternatywą dla zakupu jest skorzystanie z oferty wypożyczalni sprzętu budowlanego. Poznaj zalety tego rozwiązania, dowiedz się, co dokładnie możesz wynająć i dlaczego najem jest korzystną alternatywą dla inwestowania we własne urządzenia.

article cover
materiały promocyjne

Dlaczego wynajem sprzętu budowlanego jest dobrym rozwiązaniem?

Ceny nowoczesnych koparek i koparko-ładowarek, żurawi czy podnośników są bardzo wysokie. Trudno wymagać od startującego z biznesem przedsiębiorcy, aby wyłożył ogromną sumę na zakup zaawansowanych urządzeń przeznaczonych do prac ziemnych i przygotowywania gruntu pod budowę. Wiele osób rozpoczynających działalność inwestuje w drobne elektronarzędzia, a sprzęt ciężki wynajmuje. Dodatkowym problemem jest przechowywanie maszyn dużego kalibru, które wymagają odpowiednio zabezpieczonej przestrzeni na garażowanie. Z tego powodu najem cieszy się większym zainteresowaniem od umów leasingowych, z których korzystają raczej duże przedsiębiorstwa nastawione na realizację inwestycji na szeroką skalę (np. deweloperzy budujący całe kompleksy mieszkalne, biurowe i usługowe).

Skorzystanie z oferty wypożyczalni sprzętu budowlanego pozwala małym firmom, które podpisują kontrakt np. na budowę domu jednorodzinnego, magazynu czy budynku biurowego, rozwiązać wszelkie kwestie logistyczne. To wynajmujący odpowiada za składowanie maszyn, ich regularne serwisowanie i przeglądy. Wynajem rusztowań to usługa, z której bardzo często korzystają przedsiębiorstwa remontowe oferujące np. ocieplanie i malowanie elewacji budynków czy prace dekarskie.

Jaki sprzęt budowlany oferują wypożyczalnie

Większość firm kupuje podstawowe elektronarzędzia i drobny sprzęt użytkowany podczas codziennych prac. Z tego powodu wypożyczalnie sprzętu budowlanego nastawione są głównie na sprzęt ciężki - drogi, wymagający specjalistycznego transportu wielkogabarytowego na miejsce prac oraz sprawiający problem ze składowaniem. Najczęściej wypożyczane są maszyny do robót ziemnych oraz oprzyrządowanie do prac na wysokościach (głównie aluminiowe wieże i różnego typu podnośniki). Dużym zainteresowaniem cieszą się również elektryczne podesty, dźwigi oraz instalacje grzewcze.

Podczas przygotowywania działki pod fundamenty, niezbędna jest koparka lub koparko-ładowarka. Takie maszyny najczęściej można wynająć wraz z obsługą operatora posiadającego odpowiednie uprawnienia wydane przez Urząd Dozoru Technicznego. Gdy czasowo potrzebna jest zagęszczarka wynajem jest znakomitym rozwiązaniem. Na placach budowy niezbędne są także agregaty prądotwórcze, pompy, nagrzewnice i wentylatory.

Kto najczęściej korzysta z wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Wypożyczalnie sprzętu budowlanego swoje oferty kierują zarówno w stronę firm, jak i klientów indywidualnych. Opcja najmu jest korzystna głównie dla niewielkich przedsiębiorstw, które nie mają stałości zleceń i nie opłaca im się inwestować we własny park maszynowy. Z wynajmu korzystają także osoby indywidualne, które decydują się na budowę domu jednorodzinnego, garażu czy wiaty systemem gospodarczym. Kolejną grupę stanowią większe przedsiębiorstwa. Często kupują one własne urządzenia i sprzęt, ale mogą wynajmować ciężkie maszyny do robót ziemnych czy nowoczesne dźwigi, których potrzebują np. jedynie kilka razy w roku.

Artykuł sponsorowany   

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas