Yes2Move – aktywny sposób na zdrowie

Artykuł sponsorowany

Zaniedbując sen, aktywność fizyczną czy odżywianie, narażamy się na wiele problemów związanych ze zdrowiem – od podatności na infekcje, po zagrożenia związane z otyłością i szeregiem chorób cywilizacyjnych.

article cover
.

Technologia i zdrowie - możliwości treningów online

Nasze mięśnie i układ nerwowy potrzebują ciągłej stymulacji, aby zachowywały pożądaną sprawność. Platforma treningowa Yes2Move w ramach specjalnie opracowanych zajęć online dostarcza gotowe rozwiązania, które inspirują do bycia aktywnym każdego dnia. Wystarczy skorzystać z krótkich, kilkuminutowych sesji ruchowych, ogólnorozwojowych planów Full Body Workout, wyciszającej jogi lub programów fitness, takich jak Body Shape czy Les Mills. Z łatwością znajdziemy też ćwiczenia na optymalnym poziomie zaawansowania, gdyż platforma dysponuje ogromną bazą zadań zarówno dla początkujących, jak i osób z dłuższym stażem treningowym.

Rozwiązania zastosowane na platformie pozwalają nam ćwiczyć w każdych warunkach - bez względu na pogodę czy porę dnia. Wystarczy smartfon, laptop lub Smart TV. Stąd właśnie hasło, które towarzyszy Yes2Move: "Trenuj, gdzie chcesz i kiedy chcesz".

Z opcjonalną dietą możemy liczyć na pomoc w wyborze odpowiedniego planu żywieniowego, zapewniającego szybszą regenerację i energię do ćwiczeń. Wystarczy podać kilka informacji na temat stylu życia, wagi bądź ulubionych produktów, aby już po chwili zobaczyć na ekranie rozpiskę pysznych, pełnowartościowych potraw opracowanych przez dietetyków.

Jak ćwiczyć w domu z Yes2Move?

Decydując się na treningi z Yes2Move, sami możemy wybrać, jak mają wyglądać nasze ćwiczenia - czy ruch ma przynosić ulgę dla obolałych mięśni, dodać nam energii o poranku, poprawić krążenie, czy może przyspieszyć utratę tkanki tłuszczowej. Przygodę zaczynamy od zalogowania się w serwisie Yes2Move.com oraz określenia aktualnych potrzeb. Możemy wskazać cel treningu, jego długość oraz intensywność.

Dlaczego warto korzystać z platformy treningowej Yes2Move:

  1. ćwiczymy, gdy mamy na to czas,
  2. samodzielnie dobieramy cel treningu, na przykład relaks, odchudzanie, zabawa lub powrót do formy,
  3. możemy ćwiczyć wraz z dziećmi, wybierając angażujące zabawy ruchowe,
  4. znajdziemy duży wybór programów dla seniorów,
  5. łącznie ponad 800 treningów do wyboru - od jogi i pilatesu po treningi cardio o wysokiej intensywności, które kształtują sylwetkę.

Kto przygotowuje programy treningowe?

.

Znalezienie odpowiedniego treningu w internecie nie jest łatwe. Często zajmuje też sporo czasu. Yes2Move skraca cały proces do kilku kliknięć, prezentując wybór zajęć, które bez przeszkód wykonamy we własnym mieszkaniu, domu, ogrodzie czy hotelowym pokoju. Każdy z zestawów treningowych został przygotowany przez doświadczonego trenera fitness, aby zarówno tempo, jak i rodzaj aktywności pozwalały nam ćwiczyć skutecznie i bezpiecznie.

Platforma oferuje też różnorodne treningi live - sesje z instruktorem odbywające się na żywo o wskazanej wcześniej porze. Z ich pomocą poczujemy się jak na zajęciach fitness w klubie, poznając jeszcze więcej zróżnicowanych form ruchu. Harmonogram przyda się osobom, które lubią zaplanować każdy kolejny dzień. Szczegółowy plan nadchodzących treningów live zawsze znajdziemy na Facebooku Yes2Move oraz w samym serwisie. Uzyskamy też dodatkowe informacje na temat ćwiczeń, gdyż każdy uczestnik sesji live ma dostęp do czatu.

Z kim poćwiczymy? Yes2Move współpracuje z ponad 60 znanymi instruktorami fitness. Co istotne, baza ta stale się powiększa. Mocny wycisk zafunduje nam między innymi Abby Aouragh, który zasłynął pracą na planach telewizyjnych MTV czy Vivy, fizjoterapeuta Krzysztof Łyp pokaże, jak wzmocnić mięśnie i poprawić mobilność całego ciała, a Joanna Majsak przedstawi pomysłowe sposoby na odchudzanie - z wykorzystaniem ciosów czy kopnięć inspirowanych sportami walki.

Najlepsze treningi online dla ciała i umysłu

W sekcji Body & Mind znajdziemy ćwiczenia, które zmniejszają napięcie mięśniowe. To świetny sposób, żeby poradzić sobie z bólem pleców czy wadami postawy, w szczególności dla osób, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej. Treningi Les Mills Bodybalance pomogą wypracować wewnętrzny spokój oraz równowagę, a specjalnie dobrane asany Detox Joga przyspieszą usuwanie toksyn z organizmu, wspomagając pracę nerek czy wątroby.

Ukryte pokłady energii oraz uśmiech na twarzy wyzwolą w nas zajęcia oparte na choreografii, takie jak treningi Dance Fitness prowadzone przez Dariusza Madeja. Tego typu zajęcia to połączenie tańca i aerobiku. W kategorii filmów tanecznych na Yes2Move każdy znajdzie coś dla siebie, w zajęciach wykorzystywane są bowiem różne podkłady muzyczne - od rytmów latino po hip-hopowe bity.

Lepsza odporność i smukła linia

Wysiłek fizyczny ma wpływ na funkcjonowanie układu immunologicznego. Pracując nad kondycją, budujemy więc naturalną ochronę przed wirusami i bakteriami. Co ciekawe, Yes2Move pozwala nam połączyć zdrowy ruch z innymi celami treningowymi, na przykład równomiernym rozwojem całej sylwetki, odchudzaniem, lepszą mobilnością czy profilaktyką kręgosłupa. Ćwiczenia tego typu podzielono na kompleksowe zestawy treningowe, tak aby każda sesja "Ciała ze stali", "Mobility" czy "Zdrowego kręgosłupa" była realizowana zgodnie z planem przygotowanym przez profesjonalnych trenerów Yes2Move.

Koszt dostępu do platformy to 19,90 zł miesięcznie w modelu subskrypcyjnym. Jak w większości tego typu rozwiązań, istnieje możliwość przetestowania platformy podczas 14-dniowego okresu próbnego.

Pakiet Premium+ z dietą to propozycja dla osób, które szukają inspiracji w obszarze odżywiania. Do wyboru mamy 12 pakietów żywieniowych z możliwością personalizacji. W intuicyjnym panelu znajdziemy listę zakupów, przepisy na zdrowe dania oraz bazę ponad 2000 przetestowanych posiłków.

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas