Reklama

Reklama

Łóżeczko z baldachimem

Nie tylko ładnie wygląda, ale też sprawia, że malec czuje się w nim bezpiecznie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Baldachim

W niemowlęcym łóżeczku pełni określoną funkcję - osłania maleństwo przed jaskrawym światłem i ogranicza przestrzeń wokół łóżeczka, co sprawia, że niemowlę czuje się bezpieczniej. Mocuje się go na specjalnym stelażu (zwykle trzeba go dokupić). Sam baldachim najczęściej stanowi jeden z elementów kompletu pościeli dla maluszka. Pamiętaj, że aby nie stał się siedliskiem kurzu, trzeba prać go równie często, co pościel malca.

Bieguny

Łóżeczka-kołyski znajdują się w ofercie tylko niektórych producentów. Bieguny ułatwiają uspokajanie i usypianie maleństwa. Powinny móc się blokować i zdemontować, gdy maluch będzie starszy i bardziej ruchliwy.

Reklama

Dno

Najpraktyczniejsze są modele, w których materacyk można zamocować na trzech różnych wysokościach (stosownie do wieku malca). Ułatwia to wyjmowanie i wkładanie dziecka do łóżeczka.

Opuszczany bok

Jeden lub obydwa boki łóżeczka powinny się opuszczać, aby zapewnić rodzicom lub opiekunom łatwy dostęp do maleństwa. Mechanizm do opuszczania musi być solidny, gdyż kilkumiesięczne niemowlę zacznie chwytać się szczebelków, siadać i podskakiwać, szarpiąc za boki łóżeczka. Powinien on również uruchamiać się jedną ręką.

Tworzywo

Łóżeczka dla niemowląt najczęściej są wykonane z drewna lub płyt MDF. Do ich barwienia na różne kolory używa się specjalnych, atestowanych bejc i lakierów, które nie mogą zawierać toksycznych substancji. Informacje o atestach potwierdzających bezpieczeństwo użytkowania wybranego modelu znajdują się zwykle na opakowaniu.

Rolki

Są w większości sprzedawanych obecnie modeli. Rolki ułatwiają przesuwanie łóżka, np. podczas porządków. Powinny być wyposażone w mechanizm blokujący.

Szuflada

Niektóre modele są wyposażone w szufladę, która chowa się pod łóżeczkiem. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Pomieści zapas dziecięcych pieluszek, akcesoria do karmienia, ubranka lub zabawki. Powinna być wyposażona w rolki, które nie będą rysowały podłogi.

Szczebelki

Odległość pomiędzy poszczególnymi szczebelkami nie powinna być większa niż 6-8 cm, aby malec nie mógł włożyć pomiędzy nie główki.

Mam dziecko

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rolki | baldachim | łóżeczko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje