Reklama

Reklama

Niemowlę a basen

Czy z półrocznym niemowlęciem można chodzić na basen? Jak przygotować do zajęć? Co robić, aby dziecko nie miało po nich problemów z uszkami?

Basen to doskonała forma aktywności dla całej rodziny. Kąpiele mogą zacząć dzieci nawet w pierwszych miesiącach życia (pod warunkiem przyzwolenia od pediatry - jeśli maluch jest ogólnie zdrowy, nie powinno być problemu z jego uzyskaniem!).

Przeciwwskazaniem mogą być m.in. rozległe zmiany skórne na tle alergicznym czy też choroby układu krążenia.

Przed pierwszymi zajęciami warto zorientować się co do warunków panujących na wybranym basenie. Chodzi między innymi o dostępność czystej rodzinnej szatni, przewijaka dla niemowląt, baseniku rekreacyjnego z ciepłą wodą, najlepiej ozonowaną.

Reklama

Na pierwszą wyprawę warto zabrać pieluszkę do pływania, ręcznik, kosmetyki pielęgnacyjne, ewentualnie cienką czapeczkę do założenia po zakończeniu kąpieli. Do posadzenia dziecka, np. w szatni, przyda się także nosidełko-fotelik.

Przed zajęciami nie należy zabezpieczać skóry dziecka kremami, ponieważ po zetknięciu z wodą dziecko staje się śliskie i ciężko utrzymać je bezpiecznie w dłoniach.

Zdrowe maluchy po zajęciach na basenie nie mają z reguły problemów z uszami, ponieważ woda, która dostaje się do zewnętrznych przewodów słuchowych - w naturalny sposób zostaje z nich stopniowo ewakuowana.

Aby malec się nie wychłodził po kąpieli należy szybko go wysuszyć i ubrać. Przed wyjściem na dwór warto odczekać przynajmniej pół godziny, aby rozgrzany wodnymi igraszkami malec się nie przeziębił.

Mam dziecko

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dziecko | niemowlę | basen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje