Reklama

Reklama

Pomysł na odżywianie dziecka

Dziecko nie lubi nudy. Trzeba dołożyć wszelkich starań, żeby jedzenie było smaczne, zdrowe i ładnie podane.

- Warto spróbować pokazać dziecku różne smaki, bawić się smakami - mówi Agnieszka Górniakowska, znana prezenterka telewizyjna, autorka książki pt. "Zdrowy start", która znajdzie się w sprzedaży od 11 lutego.

Dziecko każdego nowego smaku musi się nauczyć. Udowodniono, że czasami dziecko potrzebuje aż 12 prób, aby zaakceptować nowy smak. - Cierpliwością i kolejnymi próbami możemy dziecko nauczyć jeść absolutnie wszystko - twierdzi prezenterka, mama 16-miesięcznego synka. - Jeśli nauczysz swoje 2-letnie dziecko, że na kanapce jest ogórek i zielona sałata, to dziecko zostanie tak zaprogramowane, że w przyszłości będzie chciało jeść kanapki z czymś zielonym. Autorka książki twierdzi, że jeśli dziecka nie nauczy się jeść pewnych rzeczy w dzieciństwie, to w przyszłości będzie mu trudniej się tego nauczyć.

Reklama

Agnieszka Górniakowska zanim zaszła w ciążę przez 16 lat była wegetarianką. Jednak w czasie ciąży to się zmieniło. - Po wielu latach jedzenia fasolek, soczewicy, warzyw poczułam nieodpartą chęć na ryby, kurczaka i indyka. I tak mi zostało. Ten mały człowieczek powiedział, że chce jeść i nie miałam wyboru - mówi autorka poradnika "Zdrowy start".

Zobacz filmy:INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: autorka | pomysł | odżywianie | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje