Reklama

Reklama

Czy noworodkowi trzeba prasować ubranka?

Niektóre mamy uważają, że ciuszki maleństwa trzeba prasować z dwóch stron, by pozbyć się znajdujących się na nich zarazków. Inne twierdzą, że odkażanie ubrań za pomocą żelazka nie jest konieczne. Kto ma rację? O odpowiedź poprosiliśmy ekspertkę.

Barbara Jaworska: Wysoka temperatura żelazka rzeczywiście niszczy znajdujące się na tkaninie bakterie. Dlatego kiedyś zalecano, by w ten sposób sterylizować ubranka dziecięce.

Reklama

Obecnie niektórzy nadal stosują tę metodę. Ja jednak uważam, że prasowanie ubranek noworodka nie jest konieczne, a zwłaszcza z obu stron.

To bardzo pracochłonne zajęcie i nie każda mama ma tyle czasu, by stać przy desce do prasowania. Oczywiście, jeśli lubi to robić i chce, by maluszek miał gładkie ciuszki, może je prasować.

Jeśli jednak nie ma na to czasu i ochoty, wystarczy, że przed pierwszym użyciem wypierze wszystkie ubranka noworodka w 60°C, a pościel w 90°C (w ten sposób też odkazi ciuszki).

Potem tak wysoka temperatura wody nie jest konieczna, wystarczy kierować się wskazówkami na metce. Do prania należy używać hipoalergicznego proszku dla małych dzieci, a całość koniecznie dwukrotnie płukać.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje