Reklama

Reklama

Dlaczego choruje?

Często zdarza się, że rodzice w trosce o zdrowie dzieci, ubierają je zbyt ciepło. Tymczasem maluchy przeznaczają o wiele więcej energii na ruch, przez co jest im o wiele cieplej niż dorosłym. Jeśli chcesz mieć zdrową pociechę, ubieraj ją stosownie do pogody.

Dziecko, zwłaszcza podczas aktywności, błyskawicznie się przegrzeje i spoci. Tym samym stanie się bardziej narażone na zarazki. Maluchom zdarza się też bardzo szybko odwodnić, co w skrajnych przypadkach, może zakończyć się wizytą w szpitalu.

Reklama

Skutecznym i szybkim sposobem na sprawdzenie czy niemowlę ma odpowiedni ubiór, jest sprawdzenie temperatury na jego karku. Jeśli jest zimny, to znaczy, że jest mu za chłodno. Jeśli jest gorący i spocony, to znak, że jest przegrzane i trzeba zdjąć jedną warstwę ubioru.

Jak znaleźć złoty środek? Przede wszystkim zdaj się na własne odczucia. Niemowlaka ubierz w jedną warstwę więcej niż siebie. Jeżeli jest ci za ciepło i rozpinasz kurtkę, to możesz też śmiało zdjąć jedną warstwę ubioru z dziecka.

Przegrzana pociecha jest dodatkowo marudna i płaczliwa, więc jej zachowanie powinno być dla ciebie dodatkową wskazówką.

W przypadku starszych, aktywnych dzieci nie warto ubierać ich cieplej niż siebie. Podczas, gdy ty będziesz siedzieć na ławce, one będą dokazywać na placu zabaw i z pewnością będzie im znacznie cieplej. Możesz nawet zdjąć im jedną warstwę ubrania i założyć dopiero podczas spokojniejszego z natury powrotu do domu.

Poprawka na babcię i dziadka

Starsze osoby zazwyczaj mocniej odczuwają chłód. Stąd ich postrzeganie temperatury może odbiegać od naszego, a już w szczególności dziecka. Dlatego właśnie babcie najczęściej opatulają dzieci w szaliczki podczas upałów. Ważne jest zatem zdroworozsądkowe podejście opiekunów.


Dowiedz się więcej na temat: niemowlę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje