Reklama

Reklama

Istnieją naprawdę dobrzy ludzie

Co sprawia, że ludzie pomagają innym, choć często ich własna sytuacja życiowa nie jest łatwa? Czy dobroć zmienia świat na lepsze? Na pewno zmienia życie osób najbardziej potrzebujących i pozwała uwierzyć w solidarność międzyludzką. Ta ostania jest nadzieją na lepsze jutro.

Oddali adoptowaną córkę dla jej dobra  

Reklama

Ta historia brzmi nieprawdopodobnie. Jak to możliwe, że rodzice oddali adoptowaną córkę, gdyż zależało im na jej szczęściu?

Małżeństwo z Ohio chciało adoptować dziecko z biednego kraju, by stworzyć mu dom i dobre warunki do rozwoju i edukacji.

Jak tysiące Amerykanów skorzystali z agencji pośredniczącej w adopcjach zagranicznych. Adam i Jessica Davis mieli czworo własnych pociech, ale postanowili adoptować dziecko, które nie miało rodziny. 

Agencja znalazła dla nich pięcioletnią dziewczynkę z Ugandy o imieniu Namata.

Dostali wiadomość, że jej ojciec zmarł, a matka nie chciała się nią zajmować. Po uiszczeniu wymaganej opłaty w wysokości 150 tys. dolarów, w 2015 roku państwo Davis polecieli do Ugandy. Dziewczynka mieszkała w sierocińcu w bardzo trudnych warunkach. Szybko sfinalizowali adopcję i zabrali córkę do USA. W domu i szkole Namata pilnie uczyła się języka angielskiego.

Kiedy mogła się już dobrze porozumieć z rodziną, zaczęła opowiadać o rodzicach, siostrach i braciach. Przerażająca prawda wyszła na jaw. Mata nie była sierotą, wychowywała się w kochającej rodzinie.

Jak się okazało, pracownicy agencji przyjechali do wioski i zaoferowali rodzinom w wysłaniu dzieci do USA, gdzie miały zdobyć wykształcenie, po czym powrócić do domu. W rezultacie sprzedali je amerykańskim rodzinom, które nie znały prawdy pochodzeniu nieletnich.

Davisowie bardzo pokochali córkę, ale zdecydowali, że jej miejsce jest w biologicznej rodzinie i odesłali małą do Ugandy. Rodzice Namaty nie posiadali się ze szczęścia, gdy odzyskali dziecko. Byli też bezgranicznie wdzięczni Adamowi i Jessice, że postawili na dobro córki, a swoje plany i uczucia umieścili na dalszym planie. 

Dowiedz się więcej na temat: Dobrzy ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje