Reklama

Poród w wodzie. Niezwykłe fotografie

​Brytyjska fotograf Natalie Lennard stworzyła serię niewiarygodnych zdjęć z porodów w wodzie. Celem sesji fotograficznej było celebrowanie piękna naturalnego macierzyństwa. Autorka zdecydowała się na ten projekt po tym, jak straciła swoje pierwsze dziecko.

Zdjęcia przedstawiają kobiety tuż po porodzie w wodzie. Dzieci są jeszcze połączone z matkami pępowiną. Niezwykle przejmujące fotografie są częścią większego projektu, nazwanego "Birth Undisturbed", czyli w wolnym tłumaczeniu "Zaciszny poród".

Patrząc na zdjęcia można się zastanawiać, jak udało się uchwycić tak intymne chwile. Natalie podkreśla, że choć jej sesja ma na celu promowanie naturalnego macierzyństwa, to zdjęcia nie przedstawiają prawdziwych porodów. W swojej pracy Natalie korzysta z pomocy modelek i specjalnie przygotowanych lalek. Artystka uznała, że jej udział w prawdziwych porodach byłby zaprzeczeniem idei stojącej za nazwą projektu.

Reklama

W 2013 roku Natalie była w 32 tygodniu ciąży, gdy dowiedziała się, że jej syn cierpi na syndrom Pottera. Z powodu uszkodzenia nerek jej syn nie miał szans na przeżycie. Artystka zdecydowała się jednak donosić ciążę i urodziła, tak jak planowała, w domu.

W 2015 roku urodziła, również w warunkach domowych, zdrową córeczkę. Właśnie ten poród, w domowym zaciszu, zainspirował ją do stworzenia tej niezwykłej i poruszającej sesji fotograficznej.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy