Reklama

Serial z Polski podbija Azję

Serial animowany „Agi Bagi” - zdobywa kolejne terytoria na mapie świata. Już nie tylko Europa, Afryka, Bliski Wschód, Australia, USA. Od początku 2017 roku „Agi Bagi” można oglądać też w Azji! Serial został sprzedany i jest emitowany w Chinach (aż dwóch nadawców), Wietnamie, Indiach i Korei Południowej! A to dopiero początek!

"Agi Bagi" przedstawiać już nie trzeba. Kto ma dziecko w wieku przedszkolnym, na pewno ten tytuł już zna. Kto nie ma, też powinien kojarzyć, to w końcu nasz polski towar eksportowy! www.agibagi.com

Pierwszy sezon serialu zawierający jedynie 13 odcinków, miał swoją premierę w 2015 roku w 40 krajach. Producenci wiedzieli jednak, że aby serial miał szanse na sprzedaż na całym świecie, musi spełniać wymogi rynku międzynarodowego, czyli mieć min. 52 odcinki. Pod wpływem stacji telewizyjnych i widzów polscy producenci walczą o możliwość produkcji kolejnych odcinków. 

Reklama

Po dwóch latach od premiery serialu, dystrybucja wciąż nabiera tempa. W tym momencie seria "Agi Bagi" ma zawarte umowy na możliwość emisji na całym świecie, a na ekrany widzów trafiła już w ponad 60 krajach (w kilku emisja na dwóch lub więcej kanałach)! 

Producenci studia Badi Badi biorą udział we wszystkich najważniejszych targach i festiwalach filmów animowanych, gdzie swoje projekty konsultują ze specjalistami branży z całego świata. 

Serial "Agi Bagi" pokazujący współpracę dwóch plemion żyjących po dwóch stronach małej planetki - od początku jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W Polsce serial można oglądać na kanałach TVP ABC, Polsat Jim Jam, ipla.tv, player.pl, strefabajek.pl, chili.tv, Sala Kinowa Premium na YouTube oraz został wydany na DVD


Pierwszy w Polsce unikatowy serial zrealizowany techniką animacji 3D dla młodszych przedszkolaków

Projekt "Agi Bagi" od początku jego powstawania był realizowany z myślą o rynku międzynarodowym. Producent chciał wyprodukować serial, który spełni standardy w każdym kraju, niezależnie od uwarunkowań kulturowych. Zdecydował się na szereg konsultacji z psychologami, nadawcami telewizyjnymi i dystrybutorami z całego świata. Tomek Niedźwiedź - producent kreatywny, a jednocześnie reżyser i scenarzysta poświęcił 5 lat swojego życia, aby doprowadzić do skończenia produkcji. Były to lata zainwestowane w liczne spotkania i rozmowy po to, aby "Agi Bagi“ stało się pierwszą w Polsce tak przygoto­waną unikatową produkcją na skalę światową.

Obsada

Aktorzy użyczający głosów

Waldemar Barwiński,

Jarosław Boberek,

Ewelina Kordy,

Agnieszka Kunikowska,

Agnieszka Mrozińska.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy