Reklama

Reklama

​Zła dieta przyczynia się do powstawania cellulitu

Cellulit nie tylko szpeci skórę - jest też chorobą wynikającą ze złej diety oraz ze zbyt małej ilości ruchu". "Mimo że nie jest to groźna choroba, niemniej jednak utrudnia usuwanie substancji toksycznych z organizmu" - przestrzega PAP Life dr Renata Jurgiel.

- Cellulit to jest taka forma stanu zapalnego tkanki podskórnej, gdzie skupiska tkanki tłuszczowej są przerośnięte tkanką łączną. To wszytko uciska naczynia krwionośne i limfatyczne.

-  Ponadto jest to taka choroba, która wynika ze złego odżywiania - zbyt dużej ilości węglowodanów w diecie - i zbyt małej ilości ruchu - mówi PAP Life Renata Jurgiel, kardiolog i internista, ekspert Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.

Pozbądź się cellulitu dla zdrowiaTzw. "skórka pomarańczowa", poza aspektem estetycznym, nie sprzyja naszemu zdrowiu.

- Mimo że cellulit nie jest groźną chorobą, niemniej jednak utrudnia usuwanie substancji toksycznych z organizmu, bo cały ten obszar jest źle penetrowany przez naczynia. Substancje toksyczne, które powstają w tych komórkach nie mogą odpływać ani drogą chłonki, ani drogą żył - tłumaczy PAP Life kardiolog.

Reklama

Jak się okazuje, zbilansowaną dietą, suplementami oraz ruchem możemy zwalczyć cellulit.

- Do tego trzeba dołożyć jeszcze substancje termogeniczne, czyli termogeniki, które poprawią metabolizm jak np. kofeina czy guarana, ostre i gorzkie oraz te, które poprawiają krążenie miejscowe np. preparaty bluszczu czy kasztanowca, żeby usprawnić krążenie - kwituje dr Jurgiel.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: cellulit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy