Piotr Gąsowski odnalazł swoje świadectwo maturalne. Oceny zaskakują

Gospodarz programu "Twoja twarz brzmi znajomo" niedawno odwiedził swoich rodziców. W ich domu odnalazł swoje świadectwo z klasy maturalnej i pokazał je na Instaramie. Cóż, słynny Gąs orłem w szkole nie był. Dostał aż 11 ocen dostatecznych, a zachowanie miał "poprawne".

Piotr Gąsowski nie brylował w liceum
Piotr Gąsowski nie brylował w liceumHANNIBAL HANSCHKEAgencja FORUM

Gdy gwiazdy dokonują w mediach społecznościowych podsumowań mijającego roku, Piotr Gąsowski dokonał bilansu, tyle że swojej kariery licealnej...

"W domu moich Rodziców natknąłem się wczoraj na moje świadectwo maturalne... O zgrozo!!! Jak widzicie to też niezbyt mi wyszło i nic nie rokowało, że coś mi w życiu jednak wyjdzie..." - zaczął swój wpis na Instagramie. Jego wspomnienia są zilustrowane zdjęciami świadectwa maturalnego.

Jak sobie radził w II Liceum Ogólnokształcącym im. Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu? "11 ocen >>dostatecznych<<, czyli ledwo, ledwo, plus zachowanie >>poprawne<<, czyli też >>dostateczne<<! Oczywiście zawdzięczam te oceny nie tylko mojej niewiedzy czy niskiemu IQ, bo to >>biorę na klatę<<, ale też mojej >>krnąbrności<< i częstym sporom z niektórych nauczycielami, >>pedagogami<<, z którymi kontaktu serdecznie nikomu nie życzę i przez uprzejmość i RODO nie wymienię ich nazwisk! W każdym razie, ani razu nie dostałem odznaki >>wzorowego ucznia<< ani świadectwa z paskiem! Cieszę się, iż moje dzieci nie wzięły ze mnie przykładu!" - wspomina Gąsowski.

Wspomniane świadectwo pokazuje jednak, że aktor miał smykałkę do niektórych przedmiotów. Jeśli chodzi o oceny końcowe, miał "bardzo dobry" z języka rosyjskiego, historii, wychowania muzycznego i wychowania fizycznego. Na "piątkę" zdał też egzamin maturalny z rosyjskiego.

Swoje "dokonania" licealne Gąsowski skomentował żartobliwym przesłaniem.

"Jeśli już za młodu ktoś Ci wmawia, iż do czegoś się nie nadajesz, nie poddawaj się!!! Przecież zawsze możesz zostać... aktorem bądź prowadzącym programy rozrywkowe!!!" - poradził.

Później aktor, już poważnie, postanowił swoim przykładem zainspirować innych. "Życzę Wam, żebyście starali się iść za swoimi marzeniami! I nie słuchali, że się >>na pewno nie uda<<, albo, że się >>do czegoś nie nadajecie<<! Bo zazwyczaj tak jest, iż po jakimś czasie żałujemy, nie tego, czego nie udało nam się zrobić, ale tego... czego nie próbowaliśmy zrobić! I często, nie jest jeszcze za późno na taką próbę! A możemy więcej, niż się nam wydaje!!!" - napisał.

Zobacz również:

Królowa driftu: Kobiecie nie wybacza się błędów w motosporcieCzwórka
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas