Ta liczba zapewni ci szczęście w życiu. Sprawdź, czy masz ją w dacie urodzenia

Szczęśliwe liczby to wcale nie bujda, tak, jak niektórzy sądzą. To, jakie mamy numery rejestracji samochodowej, pod jakim numerem mieszkania mieszkamy, jakie numery postanowiliśmy obstawić w loterii, to wszystko może wpływać na nasz los. Które liczby przynoszą szczęście? To nie tylko popularne 7.

Czy szczęście może być zapisane w dacie urodzenia?
Czy szczęście może być zapisane w dacie urodzenia?123RF/PICSEL

Interpretacją liczb i ich znaczeniem zajmuje się numerologia. Dzięki tej nauce możemy więc dowiedzieć się, jaki wpływ mogą mieć określone numery na nasze życie, charakter, a także na nasze szczęście. Sprawdź, które liczby będą dla ciebie sprzyjające, a których lepiej unikać, bo przyniosą pecha.

Jakie liczby przynoszą szczęście?

W wielu kulturach ósemka to szczęśliwa liczba
W wielu kulturach ósemka to szczęśliwa liczba123RF/PICSEL

Mówiąc o liczbach przynoszących szczęście, najczęściej wskazuje się 7. Okazuje się, że szczęśliwych cyfr może być znacznie więcej. Mają one także szczególne znaczenia.

Pierwszą liczbą, która uznawana jest w wielu kulturach za szczęśliwą to 8. Ósemka według numerologii to cyfra, która jak magnes przyciąga pieniądze, dobrobyt i sukces. Charakteryzuje ją wyjątkowa moc i władczość. Osoby związane z tą liczbą mogą też liczyć na pomyślność. Co więcej, szczęście bijące od 8 tkwi w jej symetrycznym kształcie, który jest gwarancją równowagi i harmonii.

Szczęście przynosi też liczba 3. Uważana jest za symbol doskonałości i stałej opatrzności. Ta pomyślność nie wiąże się jednak ze światem materialnym, a duchowym. 3 oznacza harmonię ciała, duszy i umysłu. Mając ją w swoim otoczeniu, możemy być pewni, że ta równowaga pozytywnie też wpłynie na nasze relacje osobiste oraz pracę zawodową.

Wyjątkowo szczęśliwą liczbą jest też 9. Ma ona sprzyjać uznaniu w otoczeniu. Oznacza mądrość, rozwagę, skłonność do głębokich przemyśleń. 9 dodatkowo przyciąga długowieczne i dostanie życie w miłości. Magiczna aura cyfry udziela się osobom, które są z nią związane i same zaczynają nią emanować.

Tych liczb lepiej unikaj, pech gwarantowany

Tak jak niektóre liczby przynoszą szczęście, tam samo inne będą ściągać na nas pecha. Z tego powodu w miarę możliwości powinniśmy ich unikać. O które dokładnie chodzi?

Pechową liczbą jest 1. Według numerologii nieszczęście może sprowadzać jej nieparzystość. Ta cyfra będzie w życiu zaburzać spokój. Zawirowania mogą dotknąć sferę bliskich relacji i związków. Ostatnie niepowodzenia w relacjach damsko-męskich mogą być więc podyktowane wpływem 1.

4 to kolejna liczba gwarantująca pecha. Takie przekonanie wychodzi z kultury chińskiej, gdyż w tym języku "cztery" brzmi jak słowo "śmierć". Ta cyfra może ściągnąć na nas ogromne nieszczęście. Z tego powodu właśnie w Chinach 4 pomijana jest przy nazywaniu pięter, mieszkań czy pokoi. Nie wykorzystuje się jej też w numerach telefonów.

13 jest uważana za najbardziej pechową liczbę.
13 jest uważana za najbardziej pechową liczbę.123RF/PICSEL

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć 13. W krajach europejskich to jedna z najbardziej pechowych liczb. Wykracza ona poza idealny świat, który tworzony jest przez liczbę 12. Przez to postrzega się ją jako coś wprowadzającego chaos. Jej wpływ jest tak silny, że niektórzy nazywają ją także liczbą szatana.

Jak obliczyć swoją szczęśliwą liczbę?

Każdy z nas ma za to swoją indywidualną szczęśliwą liczbę. Absolutnie nie jest ona przypadkowa, a obliczymy ją z naszej daty urodzenia. Rozpoczniemy od tego, że każdą z cyfr daty dodamy do siebie. Przykładowo, jeśli ktoś urodził się 14.11.1997, to rozpocznie od działania 1+4+1+1+1+9+9+7=33.

W następnym kroku dodajemy cyfry z otrzymanego wyniku. Będzie to więc 3+3=6. Otrzymany wynik oznacza, że liczbą numerologiczną osoby urodzonej 14 listopada 1997 roku będzie 6. Ona posłuży nam do obliczenia szczęśliwej liczby.

Liczbę numerologiczną teraz mnożymy przez siebie, czyli zgodnie z przykładem 6*6=36. Cyfry z wyniku sumujemy, a więc 3+6=9. W przypadku otrzymania jednocyfrowego wyniku obliczyliśmy właśnie swoją szczęśliwą liczbę. Jeśli natomiast wynik wyszedł dwucyfrowy, liczby ponownie dodajemy do siebie.

Znaki Zodiaku. Komu pisane jest bogactwo?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas