Zygmunt Chajzer zdegustowany współczesnymi komuniami. Wspomina swój prezent

Zygmunt Chajzer 1 maja obchodzi swoje 69 urodziny. Urodzony w maju dziennikarz wspomina swoją pierwszą komunię świętą. Jest zdegustowany współczesnymi, wystawnymi przyjęciami oraz coraz droższymi prezentami. Wspomniał też o pierwszokomunijnym podarunku, który sprawił mu największą radość. Bliscy podarowali mu prosty prezent, który doskonale trafił w jego gust.

Zygmunt Chajzer
Zygmunt Chajzer TRICOLORS/East News East News

Zygmunt Chajzer zdegustowany współczesnymi przyjęciami komunijnymi

Zygmunt Chajzer w rozmowie z “Faktem" odniósł się do dzisiejszy, pełnych przepychu przyjęć organizowanych przez rodziców z okazji przystąpienia ich dzieci do pierwszej komunii świętej. Dziennikarz powiedział:

Dziś komunie to jest jakiś absurd, szokujące jest to, jakie się daje prezenty i przyjęcia organizuje. Jest przepych i bogate stroje
Zygmunt Chajzer

Zygmunt Chajzer zwrócił też uwagę na sytuację osób mniej zamożnych, których nie stać na zorganizowanie tak wystawnego przyjęcia, jak to jest obecnie w modzie. W swojej wypowiedzi dziennikarz przywołuje dzieci, których rodziców nie stać na bogatą imprezę, które mogą przez to czuć się gorsze i pokrzywdzone. “To jest straszne, okropne"  - mówi Zygmunt Chajzer.

Zygmunt Chajzer wspomina swoją pierwszą komunię świętą

Potępiając nazbyt wystawne przyjęcia pierwszokomunijne Zygmunt Chajzer odnosi się do czasów, kiedy sam był dzieckiem, wspomina:

“Kiedyś nikt nie wyobrażał sobie nawet, że przyjęcie komunijne można robić w lokalu. To było spotkanie rodzinne, mama obiad przygotowała, było kilka najbliższych osób. Teraz to są wystawne bankiety".

Dziennikarz zauważył też, że prezent były wówczas o wiele skromniejsze, co nie znaczy, że nie sprawiały radości dzieciom. Zygmunt Chajzer najbardziej zapamiętał piłkę, którą dostał w ramach prezentu z okazji pierwszej komunii świętej. Był to bardzo trafiony podarek, bo jako dziecko dużo grał w piłkę i interesował się sportem.

Zygmunt Chajzer świętuje urodziny

Zygmunt Chajzer urodził się 1 maja 1954 r. w Warszawie. Jest znanym dziennikarzem i prezenterem radiowym oraz telewizyjnym. Dziś świętuje swoje 69 urodziny, z tej okazji życzymy mu wszystkiego najlepszego!

"Wydarzenia": Biorą kredyt na organizację Pierwszej Komunii Świętej. Koszt to nawet 10 tysięcy złotychPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas