Reklama

Reklama

Co przyniesie chiński rok Wodnego Węża?

9 lutego ponad trzy miliardy ludzi na Dalekim Wschodzie pożegnają rok Wodnego Smoka, aby 10 lutego przywitać rok Wodnego Węża. Rozpocznie się wielkie, trwające blisko dwa tygodnie celebrowanie przejścia w nową jakość czasu.

Ponieważ chiński kalendarz jest zbudowany na fazach Księżyca, nie pokrywa się z naszym, zachodnim kalendarzem, w którym data Nowego Roku jest stała. Na Wschodnim niebie rok po roku panuje inny przedstawiciel chińskiego zodiaku. Dwanaście niebiańskich stworzeń dzieli się przewodnictwem ustępując sobie miejsca w zgodzie z kolejnością, w jakiej przekroczyły świętą rzekę Tian Ho, stawiając się na wezwanie Nefrytowego Cesarza. Aby było jeszcze ciekawiej, do każdego gwiezdnego stworzenia jest przypisany jeden z pięciu elementów, czyli żywiołów takich jak ziemia, metal, woda, drewno, ogień.

Reklama

Żywioł bierze chińskie znaki w panowanie na dwa lata i tak jak poprzedni rok był rokiem Wodnego Smoka, tak rok 2013 będzie nam upływał pod władaniem Wodnego Węża, aby z kolei ustąpić miejsca Drewnianemu Koniowi. Czegóż możemy spodziewać się po roku Wodnego Węża? Należy pamiętać, że Wąż jest archetypem podstępu, intrygi, wyrachowania i działania z ukrycia, ale również głębokiej mądrości, spokoju, opanowania, czy wręcz zimnokrwistości. Węże nigdy nie atakują bez potrzeby i kąsają jedynie w sytuacji zagrożenia, lub żeby zdobyć pożywienie.

Warto jednak przypomnieć, że w mitycznym wyścigu przez rzekę Tian Ho, Wąż dotarł tam przed Koniem, tylko dlatego że uciekł się do podstępu i wystraszył kopytnego towarzysza. Dlatego osoby urodzone w znaku Konia nie przepadają za rocznikowymi Wężami, a ich związki są obarczone sporym ryzykiem. Rok Wodnego Węża nosi w sobie energie żeńskiego żywiołu i dlatego będziemy w trakcie jego trwania bardzo emocjonalni, zazdrośni, zaborczy i podejrzliwi. Wąż będzie budził w nas głęboko skryte namiętności i zachęcał do posługiwania się podstępem i intrygą. Ilość związków, które będą biegły w ukryciu, jak również romansów i małżeńskich zdrad, niestety znacznie wzrośnie.

Wodny Wąż spowoduje, że nie będziemy w stanie uciec od swoich prawdziwych pragnień i potrzeb. Pobudzona energia kundalini będzie domagała się ujścia. Dobrą stroną medalu, jest to, że możemy spodziewać się dobrego gospodarowania budżetami, zarówno tymi na poziomie rodzin, jak również całych państw. Nie bez powodu mawiamy, że ktoś ma ,,węża w kieszeni’’, kiedy nie lubi wydawać pieniędzy bez potrzeby. I tak właśnie dzięki energii chytrego gada, po raz pierwszy od wielu lat uda się coś zaoszczędzić lub też wygospodarować nadwyżki.

Wąż jest związany również z medycyną i uzdrawianiem. Wokół potężnego Kaduceusza, laski Hermesa splecione są dwa węże symbolizujące równowagę sił. Laska Asklepiosa, mitycznego twórcy medycyny również ma na sobie węża, zatem możemy się spodziewać, że w tym roku lekarze będą święcić kolejne triumfy i być może uda się odkryć od dawna wyczekiwane medykamenty. W polityce Wodny Wąż, czyli Lewiatan może powodować wielkie niepokoje, ponieważ jest związany z archetypem bezwzględnej walki o władzę i powstaniem nowej potęgi, na czele której stanie nieznany wcześniej przywódca.

Na najwyższych szczeblach władzy będzie trwać zaciekła walka na śmierć i życie, o wpływy i pozycję, jednak niewiele informacji wycieknie do wiadomości publicznej. Wąż załatwia swoje porachunki w sposób niepostrzeżony. Jako przestrogę rok Wodnego Węża niesie nam informację o tym, aby nie ufać do końca świeżo poznanym osobom i nie rzucać się w przygodne romanse z partnerami, o których nie wiemy zbyt wiele. Wąż jest świetnym hipnotyzerem i w roku sygnowanym jego energią rej wodzić będą osoby o magnetycznych cechach charakteru, które swoim spojrzeniem będą odbierać innym mowę i siły.

Jeżeli nie chcecie skończyć jak stojący słupkiem Szczur bądź Królik, które ulegają magicznej mocy Węża, lepiej zawczasu zaopatrzcie się w ciemne okulary, albo zaszyjcie się w domowych pieleszach. A poważniej, to oby w roku Węża wszystkim Czytelnikom dopisywało szczęście, a siły witalne regenerowały się tak szybko jak w przypadku tego niezwykłego stworzenia.

Autor: Wróżka Merkurja

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chiński horoskop na 2013 | rok wodnego węża

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy