Reklama

Reklama

Czy i w jaki sposób można maskować niedoskonałości figury?

Szykujesz się na większe wyjście i zastanawiasz się, jak wyszczuplić newralgiczne miejsca „na już”? Optycznie wymodelowanie sylwetki jest możliwe w kilka sekund – umożliwia to specjalna bielizna wyszczuplająca. Czym różni się od zwykłej bielizny i na czym polega jej działanie?

Podstawowe cechy bielizny wyszczuplającej

  • nie jest bielizną efektowną, atrakcyjną i seksowną w standardowym tego słowa znaczeniu,
  • zwykle występuje w trzech klasycznych kolorach (czerni, bieli i beżu),
  • jest całkowicie gładka, pozbawiona cięć czy dodatkowych ozdób; żeby nie było jej widać pod ubraniem, nie posiada szwów, jest lekka i na wpół przezroczysta,
  • trudno ją zakładać i zdejmować,
  • mimo powyższych punktów bez wątpienia warto w nią zainwestować - spełnia bowiem konkretne zadanie, jakim jest optyczny retusz sylwetki,
  • po założeniu zapewnia noszącej wysokie poczucie komfortu (niegdyś kobiety wyszczuplały figurę, wbijając się w stabilny, żakardowy gorset - dziś jest to możliwe dzięki elastycznym, ciasno przylegającym do ciała i dostosowującym się do jego ruchów włóknom elastomerowym).

Reklama

Ciekawostka: klasyczna bielizna wyszczuplająca występuje wyłącznie w bazowych kolorach ze względu na ograniczoną możliwość barwienia elastanu. Przy produkcji stosuje się coraz częściej zmodyfikowane włókna poliestrowe, które charakteryzują się lepszym wchłanianiem barwników, a oprócz tego pozostają elastyczne na dłużej.

Jaki efekt może dać bielizna wyszczuplająca?

Lekki, średni albo mocny - wszystko zależy od tego, ile elastanu zawiera dany produkt (im większa jego ilość, tym lepiej widoczny efekt). Bielizna wyszczuplająca z dużą zawartością magicznych włókien (od 18% w górę) potrafi uszczknąć z obwodu nawet 2 centymetry! Takie sprężyste body, halki czy pasy - słowem: produkty o dużej powierzchni nacisku - to prawdziwa gratka dla kobiet, które chcą uzyskać efekt pomniejszonego rozmiaru. Z kolei przy mniejszej zawartości elastanu (od 12 do 14%) możemy oczekiwać optycznego wysmuklenia, ale już nie korekty rozmiarowej. Wszystko zależy od tego, jak intensywnej zmiany oczekujemy.

Co jeszcze wpływa na poziom wyszczuplenia?

Oprócz wspomnianej już zawartości elastanu warto zwrócić uwagę na rodzaj i grubość splotu. Bielizna wyszczuplająca z gęstym splotem skuteczniej modeluje ciało od tej ze splotem rzadszym. Wiedząc o tym, producenci wykorzystują owe różnice całkiem świadomie. Przykładowo - gęsty i mocny splot w body sprawdzi się na brzuchu, nad oraz pod pośladkami - same pośladki nie muszą zaś być spłaszczone, a raczej uwypuklone i podniesione. Do formowania sylwetki wykorzystuje się również elastyczne siatki w formie mniejszych bądź większych wstawek - są one przewiewne, bardzo sprężyste i mocno modelujące (zawierają nawet 25% elastanu). Można je napotkać np. w bieliźnianych gorsetach.

Na jakikolwiek model się zdecydujesz, pamiętaj, aby przymierzyć dany produkt. Czynników, które decydują o prawidłowym dopasowaniu bielizny wyszczuplającej, jest zbyt wiele, żebyś pozostawiała wszystko przypadkowi. Gdy masz odstający brzuszek, a dół sylwetki jest szerszy od jej górnej części, postaw na wyeksponowanie biustu (np. dzięki balkonetce czy biustonoszowi typu push-up). Miksując bieliznę codzienną z jej wyszczuplającą wersją możesz osiągnąć naprawdę spektakularny efekt!

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: bielizna wyszczuplająca

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje