"Myślące" ubrania

Zabrzmi to może nieco szokująco, ale komputery przypuściły ostatnio atak na świat mody. Na razie nie grozi jeszcze, że komputer będzie decydował, jaką koszulę mamy założyć. Komputery sprawią jednak, że odzież przyszłości zacznie sama... "myśleć".

Oczywiście - stanie się to możliwe dzięki układom scalonym. Pierwsze sukcesy w "komputerowej modzie" odnieśli uczeni z Instytutu Starlab w Brukseli. Pracując nad sztuczna inteligencją, stworzyli przy okazji "myślącą" kolekcję ubrań o nazwie "i-Wear".

Belgijscy naukowcy zapowiadają, że ubrania "i-Wear" spełniać będą nie tylko funkcje telefonów komórkowych, komputerów, ale zmierzą również ciśnienie krwi, temperaturę ciała, a nawet... zbadają pracę serca.

"Myślące" ubrania mają też oczywiście czysto praktyczne zastosowanie. Belgijscy konstruktorzy zapewniają bowiem, że ich "inteligentna" odzież wykluczy m.in. problem zapominania o kluczach i dokumentach. Dzięki mikrochipom wmontowanym w koszulę i do kluczy ubranie samo zaalarmuje o niezbędnych drobiazgach brakujących w kieszeni.

RMF
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas