Reklama

Świat bez stanika

Polki niechętnie opalają się topless nad polskim Bałtykiem, ale za granicą górę stroju kąpielowego zrzucają bez skrępowania.

Gdzie na świecie najlepiej opalać topless? Jak co roku amerykański magazyn "Forbes" stworzył ranking najlepszych plaż przeznaczonych dla amatorek opalania się bez stanika. Pod uwagę brano między innymi panującą w danym miejscu pogodę (w tym liczbę dni słonecznych), podejście tubylców do pań opalających się bez staników, krajobrazy oraz ofertę miejscowych hoteli i restauracji.

Okazuje się, że najwięcej miejsc godnych polecenia jest w Europie. Dość powiedzieć, że belgijska Międzynarodowa Federacji Naturystów ma około 300 tys. członków w 60 krajach, współpracuje ze specjalnymi ośrodkami wypoczynkowymi i armatorami wycieczkowców obsługujących wyłącznie nudystów lub panie topless oraz agencjami nieruchomości i knajpami przeznaczonymi tylko dla plażowych liberałów...

Reklama

1. Wyspy Saint Barthelemy na Karaibach

Właśnie te egzotyczne wyspy "Forbes" uznał za najlepsze miejsce dla pań opalających się "bez góry". Dlaczego? M.in. dlatego, że zarządzający wszystkimi plażami dopuszczają tam opalanie się bez staników. Ale najlepiej wybrać się do Anse du Gouverneur, bo ma najpiękniejszą scenerię. Na nocleg autorzy raportu polecają hotel St. Barth, który znajduje się 15 minut od plaży. Minusem jest cena - za noc zapłacimy co najmniej 2,6 tys. złotych.
Szczegóły: www.isle-de-france.com

2. Black's Beach w San Diego, USA

Okazuje się, że ta plaża jest dobra nie tylko dla surferów oraz paralotniarzy, którzy jej uroki poznali już lata temu. Tutaj opalaniem się czy kąpielą "bez góry" nie narazimy się na wytykanie palcami czy niewybredne uwagi osób z sąsiedniego leżaka. Na nocleg "Forbes" poleca zabytkowy hotel del Coronado - za pokój z widokiem na morze zapłacimy około 1,2 tys. złotych.
Szczegóły: www.sandiego.gov

3. Clifton Beach w Cape Town, RPA

Choć w tym mieście pięknych plaż nie brakuje, to ponoć właśnie Clifton jest najlepsza dla miłośników topless. Położona jest wzdłuż czterech zatoczek, ostatnia z nich zawsze jest najbardziej zatłoczona, głównie w okresie między grudniem a styczniem. Ceny noclegów w dobrym hotelu zaczynają się od 600 złotych.
Szczegóły: www.aboutcapetown.com

4. Copacabana w Rio de Janeiro, Brazylia

Copacabana należy do najsłynniejszych plaż na świecie (nazywa się ją "księżniczką morza"). Choć piękny piasek ciągnie się tu na długości aż 4,5 kilometra, to ze znalezieniem wolnego miejsca możemy mieć problem.
Szczegóły: www.riodejaneiro.com.br

5. Illetes na wyspie Formentera, Hiszpania

Formentera to najmniejsza z zamieszkanych i najspokojniejsza wyspa Balearów, ale klimatem i atmosferą znacznie przewyższa bardziej znane Ibizę, Minorkę czy Majorkę. Kiedy już znudzi się nam leżenie topless na plaży, warto objechać wyspę na rowerze lub opłynąć łodzią.
Szczegóły: www.formentera-island.de

6. La Voile Rouge w St. Tropez, Francja

Od lat 50. to stosunkowo niewielkie miasteczko na Riwierze Francuskiej uchodzi za najbardziej ekskluzywne w całym basenie Morza Śródziemnego. Przyjeżdżali tu Pablo Picasso i Brigitte Bardot. Redaktorzy "Forbesa" docenili także uroki innej plaży w St. Tropez - Nikki Beach, którą latem oblegają bogaci i sławni (znalazła się na ósmym miejscu).
Szczegóły: www.ot-saint-tropez.com

7. Manly Beach w Sydney, Australia

Choć w mieście jest blisko 200 plaż, to autorzy zestawienia za najlepszą dla wielbicieli topless uznali Manly Beach. Na miejscu znajdziemy wszystko, czego potrzeba turyście: od punktów sprzedających kartki pocztowe przez wypożyczalnie wszelkiego sprzętu pływającego i knajpy po nowoczesne i komfortowe hotele. Za noc w pokoju z widokiem na zatokę zapłacimy niecałe 600 złotych.
Szczegóły: www.manlyweb.com.au

Dzień Dobry
Dowiedz się więcej na temat: Forbes | świat | Topless
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy