Reklama

Reklama

Babski weekend za niewielkie pieniądze

O tym, że przyjaźń należy zawsze pielęgnować, nie trzeba nikomu przypominać. Co jednak, gdy czas i finanse nie pozwalają na wspólne szaleństwa? Sprawdź, jak przygotować babski weekend z niewielkim budżetem!

W codziennym wyścigu szczurów ciężko znaleźć chwilę na spotkanie z przyjaciółką, dlatego tak ważne jest, by raz na jakiś czas wyjechać gdzieś tylko w damskim towarzystwie. Jak sprawić, by weekend z koleżankami nie kosztował cię fortuny?

Wczesne rozpoznanie

Reklama

Zanim zaczniesz snuć plany i pakować bagaże na wspólną wyprawę, podejdź do tematu w sposób praktyczny. Wspólnie zdecydujcie, czy chcecie pojechać na weekend w Bieszczady czy może wolicie skorzystać z oferty tanich linii lotniczych i zaliczyć mały city-break. Czy planujecie nocować pod gołym niebem czy jednak cenicie sobie wygodę i preferujecie skorzystać z oferty hosteli?

Gdy już wspólnie zdecydujecie, w jaki sposób chciałybyście spędzić babski weekend, poszukajcie najbardziej atrakcyjnych ofert. Jeśli będziecie elastyczne w kwestii dokładnego terminu i konkretnego miejsca pobytu, możecie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Przygotowana i zabezpieczona

Bez względu na to, czy jedziecie pod namiot w góry czy lecicie na drugi koniec Europy, przed wyjazdem zrób listę rzeczy, których potrzebujesz i takich, które mogą ci się przydać. Przygotuj drobną apteczkę, w której schowasz środki opatrunkowe i podstawowe lekarstwa.

Do kosmetyczki schowaj środki pielęgnacyjne, tampony, mokre chusteczki, podpaski, a także coś na wypadek problemów z pęcherzem. Lepiej, żebyś była przygotowana na różne okoliczności, niż podczas zabawy miała postawić się w krępującej sytuacji. Na wszelki wypadek zabierz ze sobą kilka sztuk więcej bielizny. Jeżeli masz problemy z nietrzymaniem moczu, nie martw się, że nie wytrzymasz długiej podróży. Po prostu weź z sobą specjalistyczne wkładki i podpaski, np. TENA Lady (inne niż zwykłe, higieniczne). Są wykonane z takich materiałów, które pochłoną krople moczu, na długo utrzymują suchość i niwelują nieprzyjemny zapach.

Nie popadaj jednak w skrajności i nie pakuj ze sobą całego dorobku. To zaledwie trzy dni, dlatego zastanów się, czy lecąc do gorącego Algarve w środku lata naprawdę potrzebujesz ciepłej bluzy na wypadek ochłodzeń.

Rozsądny bagaż

Jeśli wybierasz się na weekend z przyjaciółkami samolotem, sprawdź wytyczne dotyczące bagażu w wybranych przez was liniach lotniczych. Jeśli nie planujecie wielokilometrowych spacerów po mieście i okolicach, wybierz walizkę, która w przeciwieństwie do plecaka nie zmieni kształtu przy maksymalnym wypełnieniu. Pozwoli ci to uniknąć niespodzianek, gdy gorliwy pracownik lotniska będzie chciał sprawdzić, czy wymiary bagażu są zgodne z regulaminem przewoźnika.

Nawet jeśli postawicie na wspólny wyjazd samochodem, sprawa wymiarów bagażu nie zmienia się diametralnie. Pakując się w kilka osób do jednego pojazdu pojemność bagażnika prędko zacznie się kurczyć, dlatego warto logistycznie dopracować ułożenie plecaków, zanim schowacie je do środka. To niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli wybieracie się na wycieczkę większą grupą, a samochód, którym jedziecie nie jest przystosowany do dużej ilości bagaży.

Gdy planujecie nocleg pod chmurką lub w górskim schronisku, możecie ograniczyć rozmiar swoich plecaków wybierając odpowiedni sprzęt. Ultralekkie, kompresowane śpiwory, prawidłowo złożony namiot czy niewielkich gabarytów mata samopompująca zamiast tradycyjnej karimaty mogą znacznie powiększyć przestrzeń w bagażniku.

Chcąc wybrać się na babski weekend za niewielkie pieniądze musisz pamiętać o oszczędzaniu nie tylko wówczas, gdy kupujesz bilety i rezerwujesz nocleg. Na koszt całego wyjazdu ma również wpływ to, w jaki sposób się na niego spakujesz. Gdy zapomnisz zabrać ze sobą potrzebne rzeczy, możesz narazić się na spore trudności i przede wszystkim dodatkowe koszty, dlatego warto wyrobić sobie nawyk rozsądnego pakowania oraz  pilnowania, by wymiary bagażu pozwoliły na kontynuowanie wyprawy bez większych problemów.

Artykuł powstał we współpracy z marką TENA.

INTERIA.PL

Reklama