Reklama

Reklama

Jak modelować brwi?

Ładnie wymodelowane brwi podkreślają oczy i zdobią całą twarz. Nie chcesz oddać ich w ręce kosmetyczki? Podpowiadamy jak nadać im ładny kształt - w domu!

Najmodniejsze są naturalne, szerokie brwi, niezbyt mocno wyregulowane, lekko wygięte w łuk. Usuń tylko niepotrzebne włoski z górnej powieki. Sprawiają one, że oko wygląda smutno. Włoski wyrywaj za pomocą pęsetki zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, naciągając palcami powiekę, co zmniejszy ból. Ważna jest dobra pęsetka - jej ukośne końcówki powinny ściśle do siebie przylegać.

Dobra technika malowania: Jeśli masz naturalnie ciemne i szerokie brwi, wystarczy, że pociągniesz je żelem do brwi. Przeczesz je w górę, a potem po skosie w bok, włoski ładnie się ułożą.Jasne przyciemnisz, używając matowych cieni do brwi (możesz je kupić w zestawie z woskiem). Dobierz kolor cienia do swoich włosów. Blondynki i rudowłose o ton ciemniejszy, brunetki identyczny lub o ton jaśniejszy. Cień nanieś cienkim ukośnym pędzelkiem, utrwal go woskiem i przeczesz brwi szczoteczką. Rzadkie brwi zagęścisz pędzelkiem i woskiem zmieszanym z cieniem lub rysując kredką kreseczki udające włoski. Albo przeczesując je szczoteczką z żelem-korektorem, który przyciemnia i optycznie zagęszcza.

Reklama


Efekty specjalne

Podkreślanie brwi: Matowym cieniem kremowym rozjaśnij skórę tuż pod brwiami. To je zaakcentuje.

Pogrubianie łuków: Ukośnym pędzelkiem rysuj kreski udające naturalne brwi. Dzięki temu je zagęścisz.

Rada eksperta

Zrezygnuj z ciemnych i wyrazistych cieni do powiek, m.in.: brązów, zieleni oraz cyklamenu, bo na ich tle "zginie" oprawa oczu. Używaj jasnych barw, np. beż, rozbielony róż. Pamiętaj, by wokół oczu wyrównać koloryt skóry podkładem lub jasnym płynnym korektorem (gdy masz sińce).

Edyta Wieniawska, wizażystka

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: brwi | regulacja | włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy