Reklama

Reklama

Co zyskasz rezygnując z alkoholu?

Specjaliści apelują, aby na liście noworocznych postanowień znalazły się nie tylko zdrowa dieta i trening, ale również rezygnacja z alkoholu. Badacze wskazują, że ograniczenie przez miesiąc trunków wyskokowych może zbawiennie wpłynąć na samopoczucie i sylwetkę.

Naukowcy wskazują, że całkowita rezygnacja z alkoholu może wpłynąć na obniżenie poziomu cholesterolu, utratę wagi oraz poprawę jakości snu. Wystarczy pięciotygodniowa abstynencja, aby znacznie poprawić kondycję i zdrowie.

Najnowsze badania wykazały, że wśród osób, które przez pięć tygodni powstrzymywały się od alkoholu poziom cholesterolu obniżył się o pięć procent, o 15 proc. zmniejszyło się otłuszczenie wątroby. Badani przyznali również, że poprawiła się jakość ich snu oraz koncentracja.

Reklama

Kevin Moore, specjalista ds. zdrowia wątroby, przyznaje, że jest to najprostszy sposób na poprawę swojej kondycji, niestety często bagatelizowany również przez samych specjalistów. W oparciu o doniesienia naukowe specjaliści podkreślają, że miesięczny odpoczynek dla wątroby, nie oznacza, że po upływie kilku tygodni możemy powrócić do dawnych niezdrowych nawyków.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: alkohol | cholesterol

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy