Reklama

Reklama

Czechy - tam nie zaznasz zdrowego stylu życia

Wydawałoby się, że w kwestii zdrowego stylu życia najmniej właściwie prowadzą się Brytyjczycy czy Amerykanie. Okazuje się jednak, że tytuł najmniej zdrowego narodu na świecie przypadł Czechom.

Jak wskazują badania przeprowadzone przez Clinic Compare, na podstawie danych Światowej Organizacji Zdrowia, pod względem zdrowego stylu życia Czechy wypadają najgorzej, co przyniosło im tytuł najmniej zdrowego kraju na świecie.

Dane zebrane ze 179 krajów na świecie dotyczyły m.in. konsumpcji alkoholu, nikotyny i poziomu otyłości. Niestety Czesi przodują pod względem ilości spożywanych trunków - wypijają średnio 13,7 litra alkoholu rocznie. Znaleźli się również na 11. miejscu pod względem najwyższego spożycia wyrobów tytoniowych.

Europa Wschodnia okazała się najmniej zdrowym regionem na świecie - w ślad za Czechami, pod względem zdrowego stylu życia, najgorzej prowadzą się mieszkańcy Rosji, Słowenii, Białorusi, Słowacji i Węgier.

Reklama

Najzdrowszym krajem okazał się Afganistan, wykazując m.in. drugą najniższą stopę otyłości na świecie. Tylko 2,7 proc. populacji miało wskaźnik BMI powyżej 30. Poza tym jego mieszkańcy palili zaledwie 83 papierosy rocznie i spożywali najmniej alkoholu, co podyktowane jest prawem.

Drugim najzdrowszym krajem jest Gwinea, a następnie Niger i Nepal. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje