Reklama

Reklama

Skup się!

Dzięki koncentracji człowiek jest w stanie zgromadzić i zachować psychiczną i fizyczną energię w pracy. Skupiony człowiek zwraca uwagę na myśli, słowa, czyny i plany. Te osoby, które mogą się skoncentrować, są zazwyczaj bardzo spokojne, a te, które mają problemy z koncentracją, łatwo wyprowadzić z równowagi.


Pamięć to aktywność rozumu, która pozwala żyjącym istotom regulować swoje zachowanie, aby poradzić sobie z problemami. Pamięć przechowuje mechanizmy funkcjonowania psychicznego i jest w ciągłym ruchu, przy ciągłym obiegu informacji, których potrzebuje do pracy.

W celu poprawy pamięci i koncentracji staraj się przestrzegać poniższych zasad.

Bądź konkretna.

Skieruj myśli na coś, co będziesz pamiętała dokładnie w określonym czasie, po prostu staraj się zapamiętać.

Trenuj mózg w taki sposób, że ważne rzeczy lub rzeczy do zrobienia, należy zapamiętać. Podobnie jak nazwiska, miejsca i wydarzenia. To zachęca twoją pamięć roboczą i część mózgu, by przechowywać fakty i korzystać z kompleksowych informacji.

Reklama

Aktywnie reaguj na doświadczenia lub przeżycia, które trzeba pamiętać: zwracaj uwagę, słuchaj, mów i myśl o tym, kiedy to się stanie.

W celu poprawy koncentracji i pamięci należy również podejmować regularną aktywność fizyczną. 30 minut dziennie pieszo, na rowerze, pływając czy tańcząc wystarczy, aby zwiększyć przepływ krwi w całym ciele i mózgu.

Trudną pracę lub trening należy przerwać na odpoczynek.

Naucz się technik relaksacyjnych i spróbuj przez kilka minut zapomnieć o wszystkim, wokół czego krążą twoje myśli.

Kontroluj ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.

Upewnij się więc, że twój mózg jest wypoczęty, ale jednocześnie zawsze gotowy do nowych wyzwań.

 

INTERIA.PL/Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: koncentracja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama