Reklama

Reklama

Woda kokosowa najlepsza na upały

Woda kokosowa to produkt, o dostępności którego kiedyś można było tylko pomarzyć, teraz można go kupić bez problemu w każdym sklepie. Jest bardzo orzeźwiająca, przez co polecana jest na upalne dni.

Woda kokosowa jest pozyskiwana z jeszcze zielonych owoców palmy, w przeciwieństwie do mleka kokosowego, które otrzymuje się z ekstrakcji tłuszczu z miąższu. Woda ta jest krystalicznie czysta, ze względu na filtrację, którą przechodzi jeszcze w drzewie.Korzystnie wpływa na pracę serca, układu krwionośnego,nerwowego, trawiennego i moczowego. Działa przeciwzakrzepowo, antywirusowo oraz antybakteryjnie.

Nie zawiera ona ani laktozy ani cukru, dzięki czemu może być pita przez cukrzyków, a mimo to i tak jest słodka. W swoim składzie zawiera kwas laurynowy, który znajduje się w mleku matki, więc dzieci mogą je pić bez obaw.

Reklama

Wodę kokosową można pić prosto z butelki, ale przy jej użyciu można zrobić naprawdę pyszne i zdrowe napoje, które podziałają na nas orzeźwiają w upalne dni.Cukier do kawy już od dawna wyszedł z mody, jednak czemu mamy rezygnować z odrobiny słodyczy z samego rana? Każdy z nas po przebudzeniu potrzebuje dobrego zastrzyku energii, z reguły sięga po gorącą kawę, jednak w upalne dni mamy ochotę na coś chłodnego.

Swoimi pomysłami na orzeźwiające napoje dzieli się Willa Tellekson-Flash na łamach Well and Good. Jeśli wciąż nie wyobrażamy sobie poranka bez kawy, napar z małej czarnej możemy zblendować z wodą kokosową i dodać dwie kostki lodu. Po południu natomiast możemy zrobić zielone, orzeźwiające smoothie. Wystarczy zblendować świeże awokado, ogórka oraz mango. Dodać do tego wodę kokosową i dobrze wymieszać. Można dołożyć do tego również kilka listków mięty, dzięki czemu otrzymamy jeszcze bardziej orzeźwiający napój. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama