Reklama

Zmiana stylu życia - najlepszym lekarstwem

Lekarze powinni przepisywać pacjentom orzechy, oliwę z oliwek i warzywa - w myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć - przyznaje kardiolog Aseem Malhotra. Dodaje, że najlepszym lekarstwem jest zmiana stylu życia.

W filmie "The Big Fat Fix" brytyjski kardiolog Aseem Malhotra podkreśla, że otyłość, choroby serca i cukrzyca to choroby, którym można zapobiegać, podstawą jest jednak zmiana stylu życia. Jak podkreśla ekspert zdrowe nawyki żywieniowe i higieniczny styl życia - to najlepsze lekarstwo, które może przyczynić się do zniwelowania epidemii chorób cywilizacyjnych.

W swoim apelu podkreśla również znaczenie diety śródziemnomorskiej, którą stawia za modelowy styl żywienia.

- Już na samym początku popełniamy błąd nazywając dietę śródziemnomorską, dietą. To jest styl życia. Model odżywiania się, z którego powinniśmy czerpać pełnymi garściami. Zmiana nawyków żywieniowych, to bardzo skuteczny sposób na walkę z wieloma chorobami cywilizacyjnymi - podkreśla Malhotra.

Reklama

Specjalista podkreśla, że większości dieta śródziemnomorska kojarzy się z włoską pizzą i makaronem. Jednak te dwa pyszne dania, nie stanowią podstawy tego modelu żywienia, które obfituje w ryby, warzywa, zdrowe tłuszcze i aromatyczne przyprawy.

- Proste i niewielkie zmiany w diecie i stylu życia, przynoszą ogromne zmiany dla naszego zdrowia. Przejęcie tych nawyków żywieniowych, zwiększenie aktywności fizycznej, przebywanie na świeżym powietrzu już w zaledwie trzy tygodnie może znacznie poprawić nasze zdrowie i przyczynić się zniwelowania chorób serca - dodaje. (PAP Life)

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy