Reklama

Reklama

Matka rosyjskiego modela doniesie na syna. Bo nie poparł ataku na Ukrainę

Rosyjski model Jean-Michel Szczerbak od dłuższego czasu głośno manifestuje swój sprzeciw wobec wojny w Ukrainie. Jego niechęć do działań wymierzanych przez kraj Władimira Putina jest tak duża, że mężczyzna pokłócił się z tego powodu ze swoją matka, która chce donieść na niego służbom.

Jean Michel-Szczerbak już 24 lutego zamieścił pierwszy wpis na swoich mediach społecznościowych, w którym wyraził mocny sprzeciw wobec działań rosyjskich wojsk na terenie Ukrainy.

- Nigdy nie lubiłem przemocy, zawsze wiedziałem, że mądrzy ludzie nie wdają się w bójki. Jeśli w dzieciństwie ktoś mnie zastraszał lub wyzywał, starałem się zrobić wszystko, aby wydostać się z nieprzyjemnej sytuacji umysłem, a nie pięściami. Teraz dojrzałem i widzę, jak mój kraj anektuje obce ziemie i rozpętuje wojnę. Każdy, kto się temu sprzeciwia, jest piętnowany jako 'zagraniczny agent', a w najgorszym wypadku kończy w więzieniu. Jestem przerażony, zraniony i wstydzę się przed moimi przyjaciółmi na Ukrainie i przed wszystkimi ludźmi, którzy tam mieszkają. Nie wiem, co robić - napisał mężczyzna na Instagramie.

Reklama

W późniejszym czasie Rosjanin regularnie dodawał kolejne wpisy na tematy wojenne. Wszystko po to, aby walczyć z kremlowską dezinformacją i na bieżąco przedstawiać wiarygodne informacje na temat tego, co się dzieje na Ukrainie.

Matka rosyjskiego modela doniesie na syna

Od razu po wybuchu wojny Jean-Michel Szczerbak podjął decyzję o wyjeździe do Berlina, gdzie przebywa zresztą do dziś. Model tuż przed opuszczeniem stolicy Rosji przesłał list z pieniędzmi do swojej matki, która ma prokremlowskie poglądy. Kobieta zwróciła synowi pieniądze i nazwała go "zdrajcą ojczyzny".

- Zwróciła mi pieniądze i napisała, że nie komunikuje się ze zdrajcami ojczyzny i rusofobami. Jeśli ktoś myśli, że bardzo się martwię, to tak nie jest. Jest we mnie pustka. Nic już nie czuję - napisał model w swoich mediach społecznościowych.

Z postów zamieszczonych w internecie przez Szczerbaka mogliśmy się też dowiedzieć, że jego matka zamierza donieść na niego rosyjskim służbom. Kobieta życzy synowi "rozstania z rosyjskim paszportem".

Przypomnijmy, że w przeszłości nie tylko Jean-Michel Szczerbak spotkał się z podobnymi komentarzami ze strony krewnych. W propagandę Kremla wierzy bowiem wiele rosyjskich rodzin, które przez to nie chcą utrzymywać kontaktu ze swoimi bliskimi, którzy sprzeciwiają się działaniom wymierzanym przez Władimira Putina.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | wojna w Ukrainie | modeling

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy