Reklama

Reklama

Jak wybrać obcas

Deski
Najlepiej iść środkiem, gdyż drewno gnije od zewnątrz. Krocz pewnie i szybko, po prostej. Jeśli obcas utknie ci w dziurze, możesz być zmuszona spędzić tam całą noc. W Paryżu unikaj "romantycznych spacerów" i skrótów, które wiodą przez drewniane mostki dla pieszych, takie jak Pont Neuf, chyba że zamierzasz nonszalancko nieść swoje obcasy w ręce i narażać stopy na drzazgi.

Reklama

Kratki ściekowe
Im mniejsze, tym bardziej przerażające. Nie daj się zastraszyć! Domagaj się lektyki. A może jakiś dżentelmen rozłoży na ziemi swój płaszcz, żebyś mogła przejść? W takich sytuacjach chodź na palcach. Im cieńszy obcas, tym bardziej powinnaś obawiać się kratek. Idź na czubkach palców i módl się, żeby jak najszybciej dotrzeć na stały ląd.

Schody
Nie ma problemu z jazdą na ruchomych schodach w górę, bo można trzymać obcasy w powietrzu, ale zjazd to już inna sprawa. Harrods zainstalował pierwsze takie schody w Anglii i zarówno na górze, jak i na dole trzeba było wręczać podróżującym nimi sole trzeźwiące. Nie jest tak źle, musisz tylko trzymać się poręczy, iść na czubkach palców i uważać, żeby obcas nie utknął ci między rowkami.

Drabiny przeciwpożarowe i schody z kutego żelaza
Czas na łzy. Zażądaj drabiny strażackiej i zachowuj się jak dama w opałach, zresztą jeśli wejdziesz na te schody, natychmiast się nią staniesz.

Dywaniki
Twój nowy wróg. Dywaniki, które się przesuwają czy ślizgają, są równie łatwe do pokonania jak latające talerze albo lodowisko. Z całą pewnością osoba, która porozkładała na podłodze dywaniki, chce cię zabić. Próbuj je omijać i jako wizytówkę zostaw na starannie wypolerowanym parkiecie ślady po obcasach. Jeśli przychodzisz regularnie w takie miejsce, zażądaj, żeby przed twoją następną wizytą dywaniki zostały przybite, przyszyte albo przyklejone do podłogi.

Lotniska
Wbrew pozorom, trzeba się tam sporo nabiegać. Buty muszą przejść przez własną kontrolę, trzeba je wkładać i zdejmować, więc lepiej spakować do walizki skomplikowane, zapinane czy zdobione pary. Wybierz raczej miękkie, mniej eleganckie buty, szpilki włożysz po wylądowaniu.

Dowiedz się więcej na temat: książki | rzeczy | szpilki | schody | plotka | obcasy | buty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje