Reklama

Reklama

Jak wybrać przedszkole idealne?

- Zacznij od sporządzenia listy interesujących cię przedszkoli i zbierz informacje o każdej z tych placówek. Dowiedz się, kiedy mija termin złożenia podania wraz z innymi niezbędnymi dokumentami (np. zaświadczeniami od lekarza, jeśli planujesz zapisanie do przedszkola alergika). W przypadku przedszkoli państwowych, zapisy zwykle kończą się na przełomie marca i kwietnia.

- Spotkaj się z dyrektorem placówki, obejrzyj sale do zabawy i nauki, przyjrzyj się toaletom, zajrzyj do ogrodu. Koniecznie porozmawiaj również z przyszłą wychowawczynią swojego szkraba. Podczas wizyty w przedszkolu zwróć także uwagę na wiszące na ścianach prace

Reklama

dzieci, dyplomy, wyróżnienia i fotografie dokumentujące przedszkolną codzienność.

To wszystko podpowie ci, czy w interesującej cię placówce dzieje się dużo ciekawych dla twojego dziecka rzeczy, czy raczej nie.

- Popytaj też rodziców innych dzieci, które uczęszczają do wybranego przedszkola, o ich opinię na temat danej placówki. Informacji "z pierwszej ręki" możesz też szukać na forach internetowych poświęconych przedszkolom.

- Jeśli interesują cię szczegółowe założenia programowe, udaj się do kuratorium, które sprawuje nadzór pedagogiczny nad wybraną przez ciebie placówką.

- To, do jakiej placówki poślesz swojego brzdąca, zależy wyłącznie od ciebie. Możesz wybierać spośród przedszkoli: steinerowskich (waldorfowskich), prowadzonych metodą Montessori, wyznaniowych (np. katolickich), ekologicznych, wegetariańskich, artystycznych, językowych, domowych oraz sportowych. Istnieją również specjalne przedszkola dla alergików, dzieci iepełnosprawnych, słabo widzących oraz niesłyszących.

Dowiedz się więcej na temat: przedszkola | placówki | przedszkole

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje